HTC U12+ - nowy flagowiec oficjalnie. Warto było czekać?

HTC U12+ - nowy flagowiec oficjalnie. Warto było czekać?

Sytuacja rynkowa HTC nie należy do najłatwiejszych, firma jednak właśnie wystawiła swojego najmocniejszego zawodnika, który ma bronić jej pozycji.

HTC U12+ to bezpośredni następca U11+, który jest pierwszym flagowcem tej firmy z podwójnym aparatem od czasu One (M8). Prócz tego nowość wyposażono w wyświetlacz HDR10 oraz oczywiście najnowszy procesor Snapdragon 845. Nowy model to właściwie to samo wodoodporne opakowanie (IP68), jednakże tym razem 6 calowy wyświetlacz LCD6 wspiera HDR10 oraz DCI-P3. Idąc za obowiązującymi trendami ekran posiada proporcje 18:9 a rozdzielczość to 1440 x 2280 pikseli (537 ppi). Wrażliwa na nacisk ramka urządzenia pozwala na korzystanie z gestów  Edge Sense aktywowanych ściskaniem, tak samo jak u poprzednika. Podwójny aparat na tylnej części urządzenia to 12 MP jednostka UltraPixel ze światłem f/1.8 połączona z 16 MP kamerą oferującą dwukrotne przybliżenie optyczne.

HTC U12+ to jedynie ewolucja a nie rewolucja, jednak w zestawieniu z innymi flagowcami zapowiada się bardzo ciekawie

Aparat posiada optyczną stabilizację obrazu oraz autofokus działający w oparciu o laser i detekcję fazy. Urządzenie oferuje nagrywanie filmów w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 fps. W rozdzielczości 1080p będzie można uzyskać płynność na poziomie 240 fps. To jednak nie koniec usprawnień w aparatach. Przednia kamera również będzie podwójna z dwoma sensorami 8 MP. HTC U12+ zbudowano w oparciu o najnowszy układ Snapdragon 845 oraz 6 GB pamięci RAM (poprzedni model posiadał dwie wersje 4 i 6 GB). Na dane przeznaczono 64 GB i 128 GB pamięci, którą można rozbudować dzięki slotowi microSD. Smartfon od momentu premiery będzie pracował pod kontrolą Androida 8.0 Oreo, przy czym HTC już zapowiedziało aktualizację do Androida P. Urządzenie wyceniono na 3499 zł.

Komentarze do: HTC U12+ - nowy flagowiec oficjalnie. Warto było czekać?