HTC U12+ - render i specyfikacja nadchodzącego flagowca

HTC U12+ - render i specyfikacja nadchodzącego flagowca

HTC nie ma obecnie najlepszej passy, sprzedaż smartfonów tej marki regularnie spada, a wyniki finansowe wyglądają słabo, co zmusiło tajwańską firmę do odsprzedaży Google części swojego mobilnego działu.

Producent pokłada więc spore nadzieje w swoich nadchodzących produktach, a jednym z nich jest flagowy smartfon, który ma być bezkompromisowym urządzeniem z najwyższej półki. Mowa tu o HTCC U12+ (nie wiemy, czy oznacza to, iż otrzymamy także nieco słabsze U12), którego render oraz specyfikacja właśnie wyciekły do sieci. Sprzęt oferować będzie bardzo cienkie ramki wokół 6-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 2880 x 1440 pikseli (proporcje 2:1). Napędzać będzie go procesor Snapdragon 845 wspomagany przez 6 GB pamięci RAM, a  na dane otrzymamy 64 GB lub 128 GB z możliwością rozszerzenia za pomocą karty microSD. Pojemność baterii wynosić będzie zaś 3420 mAh, a telefon zadebiutować ma już z systemem Android 8.0 Oreo z autorską nakładką HTC o nazwie Sense.

Tegoroczny flagowiec HTC może zadecydować o przysz łości tajwańskiego producenta na rynku

Telefon imponować ma także możliwościami fotograficznymi, za które odpowiadać będą aż 4 aparaty. Zarówno z przodu, jak i z tyłu, otrzymamy podwójne moduły - na pleckach znajdować będzie się 16 MP sensor wspomagany przez 12 MP, a do selfie otrzymamy dwie kamerki o rozdzielczości 8 MP. Nie zabraknie tu również technologii EdgeSense 2.0 wspierającej różne funkcje za pomocą ściskania bocznych ramek smartfona, a spodziewać można się także certyfikatu IP68 poświadczającego o wodo- i pyłoodporności, funkcji Face Unlock oraz wsparcia dla Project Treble. Zdaniem Evana Blassa, który przeważnie nie zawodzi w tego typu kwestiach, HTC zdecydowało się na przesunięcie premiery z kwietnia na maj, co wynikać ma z drobnych problemów w pracach nad urządzeniem.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC U12+ - render i specyfikacja nadchodzącego flagowca

 0