HTC Vive Pro - poznaliśmy cenę i datę premiery

HTC Vive Pro - poznaliśmy cenę i datę premiery

Kiedy Oculus zdaje się iść w kierunku coraz tańszych samodzielnych gogli VR, HTC, czyli jego główny konkurent w segmencie urządzeń do wirtualnej rzeczywistości, podąża w innym kierunku i szykuje się do wypuszczenia na rynek high-endowego  headsetu  Vive Pro.

Ten zapowiedziany został na początku roku w trakcie tarów CES, ale dopiero teraz otrzymaliśmy datę premiery i cenę urządzenia. Sprzęt trafi na sklepowe półki 5 kwietnia i Amerykanie zapłacą za niego 799 USD. Niestety cena w Europie jest wyraźnie wyższa, ponieważ wynosi 879 EUR (i to za wersję bez kontrolerów, stacji bazowych czy adaptera bezprzewodowego, więc trzeba liczyć się z dodatkowymi wydatkami, jeśli takowych nie posiadacie), ale HTC zdążyło nas już do tego przyzwyczaić. Zainteresowani mogą już składać zamówienia przedpremierowe, ale jeśli kwota jaką zapłacić trzeba za Vive Pro nieco Was odstraszyła, to może warto wspomnieć , że przeceniono właśnie standardowy zestaw Vive (z kontrolerami, stacjami bazowymi i innymi akcesoriami) na kwotę 499 USD (w Europie 599 EUR). Wracając jeszcze do tematu Vive Pro, jest to produkt skierowany do najbardziej wymagających użytkowników, najlepiej posiadających już standardowe Vive i niezbędne akcesoria. Decydując się na zakup tego sprzętu do 3 czerwca otrzymamy gratis półroczną subskrypcję na Viveport, dzięki której pobierzemy pięć darmowych gier na miesiąc.

HTC myślało o zastosowaniu wyższej rozdzielczości już w 2016 roku, ale wtedy na przeszkodzie stanęła wydajność dostępnych w tym czasie kart graficznych

 Nie obejdzie się także bez mocnego komputera, ponieważ najważniejszą zmianą jest tu podniesienie rozdzielczości podwójnego ekranu OLED z 2160 x 1200 pikseli do 2880 x 1600 pikseli, co jest sporym wzrostem przekładającym się na o 73% wyższe zagęszczenie. HTC postanowiło także zintegrować słuchawki z urządzeniem, co powinno rozwiązać problem ich kłopotliwego użytkowania w poprzedniej wersji. Te umieszczono na ramienicach, pozwalających dostosować ich pozycję. To jednak nie wszystko, ponieważ te otrzymały wsparcie ze strony dedykowanego wzmacniacza oraz funkcji  redukcji szumów i dźwięku 3D, która jeszcze zwiększy naszą immersję w VR. Sprzęt doczekał się także 2 mikrofonów i 2 kamerek z detekcją głębi  umieszczonych w przedniej części, ale nie znamy jeszcze ich potencjału. Ostatnia istotna zmiana to poprawienie ergonomii - dotychczasowe gogle HTC były ciężkie i nieporęcznie w przedniej części, a wariant Pro lepiej balansuje ciężar urządzenia, rozkładając go równomierniej na naszej głowie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC Vive Pro - poznaliśmy cenę i datę premiery

 0