HTC Vive trafiło do rąk ponad 140 000 odbiorców

HTC Vive trafiło do rąk ponad 140 000 odbiorców

Przedstawiciele HTC pochwalili się dzisiaj liczbą sprzedanych egzemplarzy swojego headsetu Vive. Obecnie plasuje się ona na poziomie 140 000 sztuk.

Wzmianka o tym wyniku pojawiła się na niedawnej konferencji prasowej w Chinach, o której donosiła specjalistyczna chińska strona o tematyce VR - 87870. W sierpniu Alvin Graylin, kierownik Chińskiego Działu VR wyjawił, że produkt zakupiło 100,000 osób. Natomiast prezes HTC Cher Wang powiedziała, że sprzedaż obecnie mocno przekroczyła próg 140,000.

Wynik ten zgadzałby się z poprzednimi raportami przedstawiającymi 40% wzrost dochodów pomiędzy sierpniem a wrześniem - głównie wynikającym ze sprzedaży Vive. W najdokładniejszym przybliżeniu sprzęt HTC do Wirtualnej Rzeczywistości sprzedał się w liczbie 165,000 egzemplarzy. Wynika to z danych sprzedaży Raw Data - najpopularniejszej gry na tę platformę VR. Serwis Steam Spy szacuje liczbę posiadaczy Raw Data na 33,000, natomiast developerzy gry, studio Survios, twierdzą, że przynajmniej 20% właścicieli Vive zakupiło ich grę.  Stąd właśnie wynik 165,000.

W tym momencie pułap sprzedaży HTC Vive nie powala, ale z drugiej strony zestaw do najtańszych nie należy. Dla porównania, debiutujący w zeszłym tygodniu PlayStation VR w samej Japonii sprzedał się w premierowym okresie w liczbie około 51 tysięcy sztuk - co uznawane jest za umiarkowanie dobry wynik. Być może segment low-endowych urządzeń VR (jak PSVR) i tych bardziej high-endowych (jak Vive i Oculus Rift) będą w stanie się przeniknąć i być może w późniejszym okresie sprzedaż Vive nabierze tempa.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC Vive trafiło do rąk ponad 140 000 odbiorców

 0