HTC w odwrocie? Firma rezygnuje ze swojej społeczności

HTC w odwrocie? Firma rezygnuje ze swojej społeczności

Większość zapewne pamięta czasy, kiedy HTC było ważnym graczem w branży smartfonów. Firma wypuściła na rynek kilka popularnych modeli, w tym pierwszy telefon z Androidem G1 (znany też jako Era G1, HTC Dream i T-Mobile G1) . Inne znane telefony HTC to Nexus One, HTC Touch Diamond , HTC Droid Incredible , HTC EVO 4G i HTC HD2 . Firma osiągnęła szczyt popularności w 2014 roku wraz z HTC One (M8). Oprócz unikalnej konstrukcji i aluminiowej konstrukcji One (M8) wyprzedził swój czas dzięki systemowi dwóch aparatów, który pozwalał na tworzenie rozmycia bokeh na zdjęciach, nawet na tych, które zostały już przetworzone. Od tamtej pory wszystko zaczęło się psuć. Firma wprowadziła serię smartfonów z akumulatorami, które były zbyt małe jak na potrzeby rynku, aparatami, które nie mogły równać się z konkurencją, a do tego trzeba doliczyć aktualizacje, które nigdy nie pojawiały się w obiecanym terminie. 

Program Elevate skupiał największych fanów HTC, a firma korzystała z ich opinii przy poprawianiu swoich produktów. HTC oficjalnie zamknęło swój portal dla społeczności.

W listopadzie HTC wydało Desire 19s, podstawowy telefon, który przeszedł całkowicie bez echa i nie budził żadnych ekscytacji. Firma opublikowała w zeszłym tygodniu swoje wyniki finansowe za 2019 rok, pokazując spadek przychodów o 58% rok do roku i spadek o 87% w ciągu ostatnich dwóch lat. Czy dla niewielu pozostałych fanów HTC sytuacja może się jeszcze bardziej pogorszyć? Według XDA, niestety będzie tylko gorzej. Program HTC Elevate jest oficjalnie martwy. To była prywatna społeczność skupiająca największych fanów producenta, a dostanie się w ich szeregi wymagało zaproszenia.

Gdy ktoś został członkiem, mógł otrzymywać gratisy i zaproszenia na premiery nowych produktów. HTC poważnie podchodziło do korzystania z Elevate w celu uzyskania informacji zwrotnych od osób, którym zależało na produktach producenta. Firma wymagała, aby członkowie byli aktywni na stronie i logowali się co najmniej raz w miesiącu. Teraz osoby, które próbują połączyć się z witryną, otrzymują komunikat "Cześć - ten program nie jest już aktywny. Napisz e-maila na adres ElevateSupport@htc.com w celu uzyskania pomocy technicznej dotyczącej produktów HTC". Dopiero z perspektywy czasu dowiemy się, czy oznacza to, że HTC w końcu wyciągnęło wtyczkę, kończąc żywot prężnie działającej firmy telefonicznej, czy też opinie, które otrzymywała, nie były warte kosztów utrzymania witryny społecznościowej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC w odwrocie? Firma rezygnuje ze swojej społeczności

 0