HTC zwiastuje nowy headset VR. Meta Quest Pro doczeka się rywala

HTC zwiastuje nowy headset VR. Meta Quest Pro doczeka się rywala

HTC przygotowuje się do wprowadzenia nowego headsetu AR/VR, który będzie konkurował z wycenionym na 1500 USD Quest Pro od Meta i być może goglami od Apple, o których mówi się od dawna. 

Globalny szef produktu HTC, Shen Ye, powiedział The Verge, że ich celem w przypadku urządzeń do noszenia (wearable), które zostaną zaprezentowane na targach Consumer Electronics Show w przyszłym miesiącu, było stworzenie małego i lekkiego urządzenia wielofunkcyjnego, które nie będzie wykastrowane z funkcjonalności.

Render udostępniony w artykule przedstawia headset w stylu gogli z przednimi i bocznymi kamerami.

Render udostępniony w artykule przedstawia headset w stylu gogli z przednimi i bocznymi kamerami, który nie różni się zbytnio od Magic Leap 2 przeznaczonego do profesjonalnego użytku. Ye powiedział, że samodzielny headset wystarczy na około dwie godziny pracy na baterii i obsługuje kontrolery z sześcioma stopniami swobody, a także śledzeniem dłoni. Wielofunkcyjne gogle mają być idealne do gier, rozrywki, ćwiczeń, produktywności i zastosowań profesjonalnych.

Podobnie jak Meta Quest Pro, nowy headset HTC może przesyłać kolorowy obraz wideo z przedniej kamery na ekrany urządzenia, zapewniając wrażenia rzeczywistości mieszanej. HTC dodatkowo zastosowało czujnik głębi, którego nie uświadczymy w urządzeniach Meta, a który może umożliwić ulepszone możliwości śledzenia i mapowania. Ye zwiastował również lepszy zakres dynamiczny w nadchodzącym sprzęcie HTC, umożliwiający czytanie tekstu na ekranie cyfrowym za pośrednictwem urządzenia.Ceny nie zostały ujawnione, ale The Verge nie spodziewa się, że będzie tanio. Redaktorzy stawiają na cenę w zakresie pomiędzy 500 a 1300 USD i raczej bliżej górnej granicy. 

HTC zdystansowało się od rynku konsumenckiego w 2021 roku, zamiast tego zdecydowało się bardziej skupić na użytkownikach korporacyjnych. Ale kiedy Apple i Meta przygotowują się do rywalizacji o udziały w rynku konsumenckiej AR/VR, HTC postanowiło nie zwlekać najwyraźniej i powalczyć o ten segment. Szczegóły poznamy na targach CES, które tradycyjnie ruszają w Las Vegas na początku stycznia. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HTC zwiastuje nowy headset VR. Meta Quest Pro doczeka się rywala

 0