Huawei blokuje możliwość skorzystania z bootloadera w swoich smartfonach

Huawei blokuje możliwość skorzystania z bootloadera w swoich smartfonach

Rootowanie to w dzisiejszych czasach dość powszechnie panujący trend wśród modderów komórek. Niestety jedna z bardziej znanych marek zapragnęła zablokować tę opcję.

Huawei niezwykle ceniony oraz trzeci co do wielkości dostawca smartfonów na świecie według najnowszych doniesień, zlikwidował usługę polegającą na dostarczaniu kodu odblokowującego umożliwiającego skorzystanie z bootloadera, czyli opcji pozwalającej na praktycznie dowolną modyfikację posiadanego telefonu z Androidem. Skasowanie tegoż rozwiązania uniemożliwia wgrywanie ROM-ów a tym samym dokonywania głębszych zmian w strukturach współczesnych komórek sygnowanych logiem chińskiego przedsiębiorstwa. Reasumując, od teraz każdy model urządzenia wyprodukowany po 24 maja nie ma możliwości wygenerowania wspomnianych kodów, natomiast posiadacze starszych wersji dostali 60 dni na wysłanie prośby o otrzymanie odpowiedniego numeru.

Od wczoraj posiadacze nowszych modeli Huawei nie mają możliwości skorzystania z bootloadera

Za wspomnianą decyzją stoi argument jakoby modyfikowanie telefonów było zbyt ryzykownym zajęciem niosącym wiele niemożliwych do naprawienia strat. Huawei ponadto pragnie dostarczać wyłącznie bezpieczne usługi, a bootloader w ich ocenie taki z pewnością nie jest. Mimo wszystko pamiętajmy, że korzystały z tego też bardzo doświadczone grupy osób, które nie psuły swoich smartfonów, tylko wręcz przeciwnie, rozwijała o przydatne funkcje. Cóż, na pewno nie jest to dla nich dobra wiadomość. Co ciekawe modele Huawei z racji częstego wykorzystywania procesorów HiSillicon Kirin nie stanowiły obiektu pożądania wśród entuzjastów modyfikacji, aczkolwiek sytuacja uległa drobnej korekcie po implementacji Project Teble.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei blokuje możliwość skorzystania z bootloadera w swoich smartfonach

 0