Huawei chce zawojować rynek monitorów? Firma szykuje propozycje dla profesjonalistów i graczy

Huawei chce zawojować rynek monitorów? Firma szykuje propozycje dla profesjonalistów i graczy

Huawei przeżywa nieciekawy okres w swojej historii po wprowadzeniu ograniczeń przez Departament Handlu Stanów Zjednoczonych, który zabrania bez posiadania specjalnej zgody współpracowania z amerykańskimi podmiotami. Działania byłego prezydenta USA Donalda Trumpa podtrzymane obecnie przez jego następcę, Joe Bidena nie pozostały bez konsekwencji i w jakimś stopniu odbiły się na sprzedaży smartfonów chińskiego producenta. Chociaż może nie jest tak tragicznie, to odstaje on w walce z największymi konkurentami branży. Firma skupia się nie tylko na opracowywaniu telefonów czy autorskiego systemu mobilnego HarmonyOS mającego zapewnić głębszy oddech korporacji, ale także monitorów. W zeszłym miesiącu monitor z wyższej półki otrzymał certyfikat 3C, z kolei teraz poznaliśmy więcej informacji na jego temat oraz jeszcze innego modelu.

Huawei zaprezentuje niebawem monitory MateView 32 i MateView 42 dla profesjonalistów oraz graczy.

Huawei chce zawojować rynek monitorów? Firma szykuje propozycje dla profesjonalistów i graczy

fot. MateView 32

Monitor Huawei MateView 32 jest dedykowany profesjonalnym użytkownikom do pracy i będzie posiadał 32-calowy panel, natomiast ten certyfikowany jakiś czas temu ma przekonać do siebie graczy m.in. 42-calowym zakrzywionym wyświetlaczem. Opisywany wariant dostanie ekran o rozdzielczości 4K 4500 x 3000 pikseli, proporcjach 3:2, 10-bitowej kolorystyce oraz wsparcie HDR400. Drugi monitor MateView 42 zaoferuje matrycę 3K o rozdzielczości 3440 x 1440 pikseli, częstotliwości odświeżania 165 Hz i współczynniku proporcji 21: 9. Dostanie on ponadto dwa głośniki. Według informacji przekazanej przez użytkownika Weibo dwa monitory zostaną zaprezentowane w maju (dokładna data zostanie doprecyzowana). Zagadką jest ich cena, aczkolwiek biorąc pod uwagę grupę docelową, raczej nie będą to tanie urządzenia.

Huawei chce zawojować rynek monitorów? Firma szykuje propozycje dla profesjonalistów i graczy

fot. MateView 42

Huawei rozwija autorskie oprogramowanie HarmonyOS, które ma stanowić alternatywę na sprzęcie producenta dla pozbawionego usług Google Androida. Huawei mocno inwestuje w rozwój HarmonyOS i swojego sklepu AppGallery. Firma wydała narzędzie do łatwego przenoszenia aplikacji z Google Play i oczekuje, że do końca roku HarmonyOS pojawi się na 300 milionach urządzeń. 100 mln urządzeń wedle planu zostanie dostarczonych do sklepów już z fabrycznie zainstalowanym systemem. Sam OS ma charakter uniwersalny, jednak nie brak opinii, że mocno przypomina on Androida.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei chce zawojować rynek monitorów? Firma szykuje propozycje dla profesjonalistów i graczy

 0