Huawei do 2020 roku chce prześcignąć Samsunga na rynku smartfonów

Huawei do 2020 roku chce prześcignąć Samsunga na rynku smartfonów

Rywalizacja między firmami i chęć prześcignięcia największego konkurenta nie stanowią w naszej branży większego zaskoczenia. Liderem, jeśli chodzi o rynek smartfonów, nadal pozostaje Samsung, który pomimo tego, że spotkał się z krytyką po prezentacji mało innowacyjnych Galaxy S9 i Galaxy S9 Plus, wciąż może liczyć na zaufanie swoich fanów. Huawei to producent mający ogromne ambicje nie tylko dogonienia Samsunga, ale także jego prześcignięcia, a cel ten chce osiągnąć do maksymalnie 2020 roku. Warto wspomnieć, że ów scenariusz jest jak najbardziej realny, gdyż Huawei wyprzedziło amerykańskiego giganta w postaci Apple, zajmując tym samym drugie miejsce w rankingu. Ponadto firma robi bardzo wiele, by przypodobać się społeczności, czego efektem są smartfony z serii P i Mate, które zostały pozytywnie odebrane przez krytyków.

Huawei do maksymalnie 2020 roku planuje prześcignąć Samsunga i zająć fotel lidera na rynku smartfonów.

W ramach ekskluzywnego wywiadu dla CNBC dyrektor generalny Huawei, Richard Yu, stwierdził, że w nadchodzącym roku będą bardzo bliscy zajęcia numeru jeden na świecie, jeśli chodzi o producentów smartfonów. Z pewnością mają szansę zrównać się z Samsungiem, a w najlepszym razie osiągnąć swój cel za dwa lata. Warto podkreślić, że korporacja miała z przytupem wejść na rynek amerykański zdominowany przez Apple i zawalczyć o serca tamtejszych klientów, lecz jej plany legły w gruzach w momencie, kiedy lokalni prawnicy uznali, że chińskie przedsiębiorstwa stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa USA. W konsekwencji amerykańskie sklepy takie jak Best Buy zaprzestały dalszego sprzedawania urządzeń pochodzących od Chińczyków, z kolei najnowsza seria Huawei Mate 20 nie trafi na rynek w Stanach Zjednoczonych.

Jednak Stany Zjednoczone to nie jedyne państwo, w którym producenci smartfonów starają się zaistnieć. Huawei przez lata zdołało sobie wyrobić markę w większości zakątków świata. Idealnym przykładem jest Polska, gdzie smartfony od chińskiego giganta cieszą się sporym zainteresowaniem, zgarniając bardzo dobre oceny nie tylko od recenzentów, ale przede wszystkim konsumentów. Dogonienie i w ostateczności prześcignięcie kolosa, jakim bez wątpienia jest Samsung, to misja arcytrudna, ale jak najbardziej możliwa do wykonania. Jak będzie ostatecznie, dowiemy się oczywiście w przyszłości.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei do 2020 roku chce prześcignąć Samsunga na rynku smartfonów

 0