Huawei godzi się z nową rzeczywistością. Firma sprzeda w 2021 roku znacznie mniej smartfonów

Huawei godzi się z nową rzeczywistością. Firma sprzeda w 2021 roku znacznie mniej smartfonów

Huawei jeszcze do niedawna bijący się z Samsungiem o prym w branży smartfonów po nałożeniu amerykańskich sankcji musi mierzyć się z inną rzeczywistością, oddalającą ambitne plany producenta o podboju tego segmentu rynku. Przyszłość nie jest dla firmy tak optymistyczna, bowiem w związku z brakiem oznak poprawy relacji między Stanami Zjednoczonymi a Chinami i w konsekwencji braku zdjęcia sankcji oczekuje się, że Huawei nie sprzeda tylu urządzeń jak w 2019 czy 2020 roku. Dostawcy zostali poinformowani bezpośrednio przez zainteresowanego, że celem jest sprzedaż 70-80 milionów smartfonów w bieżącym roku co oznacza niemały spadek w porównaniu do 189 mln w 2020 i 240 mln w 2019 roku. Niektórzy partnerzy biznesowi wskazali, że liczba ta może zostać obniżona nawet do 50 milionów sztuk.

Oczekuje się, że Huawei sprzeda w 2021 roku 70-80 mln smartfonów.

Widać też, że optymizm przedsiębiorstwa gaśnie wraz z kolejnymi miesiącami trwającej wojny handlowej USA oraz Chin. Zamówienia Huawei na komponenty zostały ograniczone do modeli 4G, ponieważ korporacja nie ma zezwolenia, aby korzystać z 5G opracowywanej przez podmioty korzystające z technologii Stanów Zjednoczonych. To w obliczu rosnącej popularności sprzętu obsługującego najnowszy standard bezprzewodowej sieci również może stanowić kłopot. Huawei w kolejnych miesiącach musi polegać na zgromadzonych zapasach magazynowych chipów, które pozwolą mu spokojniej przetrwać rok, ale nie ma co liczyć, że w ofercie zobaczymy wysyp modeli z modemem 5G. Podczas gdy niektórzy dostawcy Huawei uzyskali pozwolenie Departamentu Handlu USA na wysyłkę części, firmie nadal brakuje podstawowych komponentów do urządzeń 5G.

Huawei sprzedał swoją submarkę Honor, dla której oznacza to nowych początek pozbawiony kagańca ze strony amerykańskich władz. Działająca obecnie niezależnie firma twierdzi, że relacje biznesowe z kluczowymi dostawcami, w tym AMD, Intel, MediaTek, Micron Technology, Microsoft, Qualcomm, Samsung, SK Hynix i Sony, zaś w zeszłym miesiącu wypuściła w Chinach smartfon V40 5G. Mimo tego Huawei pozostaje nadal popularnym dostawcą smartfonów w Azji oraz Europie, chociaż zobaczymy jak długo utrzyma się ów trend szczególnie wśród Europejczyków ceniących sobie dostęp do usług Google.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei godzi się z nową rzeczywistością. Firma sprzeda w 2021 roku znacznie mniej smartfonów

 0