Huawei HongMeng OS wcale nie jest chińskim odpowiednikiem Androida?

Huawei HongMeng OS wcale nie jest chińskim odpowiednikiem Androida?

HongMeng OS, tajemniczy system Huawei według pogłosek miał być odpowiedzią na odcięcie Chińczyków od systemu Android i zapewnienie klientom dalszego dostępu do smartfonów. W ostatnim czasie pojawiało się mnóstwo plotek o rzekomej niesamowitej optymalizacji systemu, jego przewagi nad Androidem w kwestii szybkości oraz innych cechach, które miały zapewnić Chińczykom przewagę. Prawda jest jednak zupełnie inna. Catherine Chen, starsza wiceprezes Huawei postanowiła ukrócić tę falę domysłów i jasno oświadczyła, czym tak naprawdę jest HongMeng OS. Okazuje się, że wcale nie będzie to smartfonowa alternatywa dla systemu Google, tylko zupełnie inny system, dający korzyści na całkiem innym polu.

Okazuje się, że Huawei HongMeng OS wcale nie jest chińskim odpowiednikiem Androida. A może to tylko zasłona dymna ze strony Huawei?

Członek zarządu i wiceprezes Huawei - Catherine Chen powiedziała podczas spotkania w Brukseli, że HongMeng OS nie powstawał z myślą o smartfonach. Jest to dość zastanawiające oświadczenie, zwłaszcza gdy współzałożyciel firmy wielokrotnie podkreślał, że chiński system jest dużo szybszy od Androida i iOS, jednak cierpi z powodu braku konkurencyjnego ekosystemu aplikacji. Catherine dodała również, że system operacyjny na smartfony ma miliony linii kodu, podczas gdy HongMeng OS zaledwie kilkaset tysięcy. "System operacyjny dla smartfonów przeważnie posiada kilka milionów linii kodu, HongMeng ma ich znacznie mniej - w liczbach to będzie kilkaset tysięcy - dzięki czemu jest bardzo bezpieczny. HongMeng dodatkowo wyróżnia się ekstremalnie niskimi opóźnieniami w porównaniu do systemu operacyjnego na smartfony" - powiedziała Chen. System ma być wykorzystywany w zastosowaniach powiązanych z IoT, a cala platforma była w produkcji na długo przez zablokowaniem dostępu do Androida. 

Catherine twierdzi, że Huawei zobowiązuje się do używania Androida w najbliższej przyszłości. Jeszcze niedawno pojawiały się głosy, że HongMeng OS ma zadebiutować  w smart TV, co sugeruje, że może to być platforma skupiona wokół tego typu produktów, jak również inteligentnych urządzeń. Wcześniejsze plotki głosiły, że nowy system operacyjny Huawei miał nazywać się Kirin OS , a dyrektor wykonawczy podkreślał z iloma wyzwaniami trzeba by się zmierzyć, tworząc alternatywę dla Androida. Huawei może być przygotowane na przyszłe problemy z Androidem i zapewne trzyma asa w rękawie, wygląda jednak na to, że asem tym nie jest HongMeng OS, a przynajmniej nie w tej chwili.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei HongMeng OS wcale nie jest chińskim odpowiednikiem Androida?

 0