Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

Huawei długo się z nami droczyło, ale po licznych mniej lub bardziej kontrolowanych przeciekach, w końcu doczekaliśmy się zapowiedzi smartfona Honor Note 10. Co jednak ciekawe, chińskiemu producentowi udało się nas zaskoczyć w paru kwestiach, dzięki czemu urządzenie zdaje się być jeszcze ciekawsze. Zacznijmy od tego, że Honor Note 10 swoim rozmiarem ewidentnie zbliża się do rejonu tabletów, ponieważ sprzęt otrzymał 6,95-calowy ekran. Zastosowano tu panel AMOLED o rozdzielczości Full HD+ (2220 x 1080 pikseli) otoczony cienkimi ramkami, a przeciwnicy notcha ucieszą się z braku charakterystycznego wcięcia. Wyświetlacz pochwalić może się również wsparciem dla technologii HDR10 oraz 115% pokryciem palety barw NTSC. Wydaje się to być więc idealny kandydat na mobilne centrum rozrywki, służące do oglądania filmów (choćby na Netflixie) czy grania.

Honor Note 10 może być świetnym multimedialnym urządzeniem do filmów i gier, a to za sprawą dużego ekranu, wydajnej specyfikacji, efektywnego chłodzenia i wsparcia dla technologii CPU Turbo oraz GPU Turbo.

Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

Tym bardziej, że nie powinniśmy również narzekać na wydajność - pod maską schowano procesor Kirin 970, znany z flagowców Huawei, wspomagany przez 6 GB lub 8 GB pamięci RAM z odpowiednio 64 GB/128 GB oraz 128 GB na dane. Jeśli to okazałoby się zbyt mało, to możemy rozszerzyć pamięć wewnętrzną za pomocą karty microSD, ale w takim przypadku tracimy funkcjonalność dual-SIM (hybrydowy slot). Nie musimy się też obawiać o przegrzewanie się podzespołów, ponieważ Chińczycy zdecydowali się na system chłodzenia cieczą, który zapewniać ma o 41% lepsze rozproszenie ciepła w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, co przekładać ma się na obniżenie temperatury o 10°C przy dużym obciążeniu systemu. Jeśli liczby te znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, to rzeczywiście możemy otrzymać wydajne chłodzenie. Poza tym, nie zabraknie tu również technologii GPU Turbo, zwiększającej osiągi układu graficznego, ale tym razem otrzymujemy też CPU Turbo, wyciskające ostatnie soki z procesora w momencie, kiedy potrzebujemy maksymalnej mocy bez względu u na koszty. Oba tryby mogą działać razem w ramach funkcji Double Turbo uruchamianej za sprawą dedykowanego przycisku.

Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

Honor Note 10 wyposażono również w pojemny akumulator - 5000 mAh, który możemy szybko naładować za sprawą technologii Super Charge. Za możliwości fotograficzne tego smartfona odpowiadają podwójny aparat tylny, składający się z 24 MP jednostki głównej (f/1.8) i 16 MP (f/1.8) pomocniczej oraz 13 MP kamerka przednia f/2.0. Całość wspierana jest oczywiście przez sztuczną inteligencję wykorzystywaną do rozpoznawania scen i innych funkcji. Co ciekawe, przycisk do Double Turbo w momencie uruchomienia aplikacji aparatu może posłużyć alternatywnie jako spust migawki. Całość działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 8.1 Oreo z nakładką EMUI 8.2. Jeśli chodzi o ceny, to model z 6 GB RAM i 64 GB na dane kosztuje 2799 CNY (ok. 1500 PLN), wersja z 128 GB miejsca na dane to 3199 CNY (ok. 1700 PLN), a topowa konfiguracja z 8 GB RAM i 128 GB miejsca na dane to 3599 CNY (ok. 1925 PLN). Telefon trafi do sprzedaży 31 sierpnia, a na IFA spodziewać możemy się zapowiedzi globalnej wersji. Sprzęt zapowiada się niezwykle interesująco i mamy nadzieję, że trafi do Polski w dobrej cenie.

Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Honor Note 10 - prawie tablet z pojemną baterią i ekranem AMOLED

 0