Huawei kończy ze smartfonami P Series. Nadchodzi Pura

Huawei kończy ze smartfonami P Series. Nadchodzi Pura

Huawei widocznie postanowił nieco pozmieniać w nomenklaturze swoich smartfonów. Firma ogłosiła bowiem, iż zamierza przestać używać nazwy P Series.

To koniec P Series. Zastąpi ją Pura

Huawei zmienia nazwę swoich smartfonów. Firma ogłosiła, że nie będzie już używać oznaczenia P Series. Zamiast tego smartfony chińskiego producenta będą od teraz dostępne w ramach serii Pura. W praktyce oznacza to zatem, iż kontynuacją P Series będzie smartfon o nazwie Pura 70. Gdyby Huawei nie zdecydował się na tę kosmetyczną zmianę urządzenie debiutowałoby normalnie pod nazwą P70.

W praktyce oznacza to zatem, iż kontynuacją P Series będzie teraz smartfon o nazwie Pura 70.

Niestety firma nie ujawnia dlaczego uznała tę decyzję za dobrą. W krótkim wpisie poinformowali jedynie, że jest to rozpoczęcie z nowym nastawieniem. Jak zostało już wspomniane, seria Pura zacznie się od modelu z numerem 70. To dość dziwny zabieg. Skoro Huawei postanowił już zmienić nazwę i chce zacząć coś od nowa to wydawałoby się, że rozpoczęcie numeracji od początku jest naturalną konsekwencją. Zaczęcie od numeru 70 może być jednak nieco bardziej intuicyjne dla konsumentów i zmniejszyć efekt dezorientacji.

W skład serii Pura 70 wchodzić mają 4 modele

O nowym nazewnictwie Huaweia poinformował także znany leaker Digital Chat Station. Zdradził on jednak znacznie więcej szczegółów niż sam producent. Według niego w skład serii Pura 70 wchodzić będą 4 modele. Podstawowy model, Pura 70, ma być dostępny z 12 GB pamięci RAM i 512 GB miejsca na dane użytkownika. Dalej mamy smartfon Pura 70 Pro w konfiguracjach 12 GB + 512 GB oraz 12 GB + 1 TB.

Dostępny ma być również Pura 70 Pro Plus z 16 GB RAM i 512 GB na dane lub w opcji 16 GB + 1 TB. Topowym modelem będzie natomiast Pura 70 Ultra w konfiguracji 16 GB + 1 TB. Pozostaje tylko pytanie czy Huawei zdecyduje się wydać smartfony z linii Pura 70 także poza rynkiem chińskim. Brak dostępu do usług Google może zniechęcić znaczną część klientów, więc globalny debiut Pura 70 nie jest wcale tak oczywistą sprawą.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei kończy ze smartfonami P Series. Nadchodzi Pura

 0