Huawei po raz kolejny udowadnia, że potrafi wyznaczać kierunki rozwoju smartfonów. Najnowszy model Pura 80 Ultra uzyskał w rankingu DxOMark 175 punktów, co jest najwyższym wynikiem w historii zestawienia. Tym samym urządzenie wyprzedziło dotychczasowych liderów – OPPO Find X8 Ultra oraz Vivo X200 Ultra – umacniając pozycję chińskiego producenta jako innowatora w dziedzinie mobilnej fotografii.
Wynik ten odsunął daleko w tyle największych graczy rynku. iPhone 16 Pro Max uplasował się dopiero na piątej pozycji z 161 punktami. Xiaomi 15 Ultra zdobyło 159 punktów i znalazło się na siódmym miejscu, a Samsung Galaxy S25 Ultra, jeden z najgłośniejszych tegorocznych flagowców, zajął dziewiętnastą lokatę z wynikiem 151 punktów.
Nowy punkt odniesienia dla smartfonowych aparatów
Pura 80 Ultra została zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy wymagają od telefonu jakości zdjęć porównywalnej z profesjonalnym sprzętem. Wyróżnia ją innowacyjny system aparatów wspierany przez inteligentne algorytmy. Eksperci DxOMark zwrócili uwagę na naturalne odwzorowanie odcieni skóry, subtelny i estetyczny efekt bokeh w portretach, imponującą wydajność w słabym świetle, a także wysoką szczegółowość oraz precyzyjną ekspozycję. W testach doceniono też realistyczne odwzorowanie kolorów i minimalny poziom zniekształceń.
Potęga optyki i algorytmów
Sercem fotograficznych możliwości urządzenia jest unikalna kamera peryskopowa z dwoma obiektywami – jeden oferuje zoom optyczny 3,7x, a drugi 9,4x. Cały zestaw czujników imponuje parametrami: główny obiektyw 50 MP (1”, f/1.6-4), szerokokątny 40 MP (f/2.2), podwójny peryskop 50 + 12,5 MP (3,7x + 9,4x), czujnik spektralny 1,5 MP oraz przedni aparat 13 MP (f/2.0).
Huawei zastosował autorski system XMAGE, który wykorzystuje zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu i koloru. Tryb portretowy wspierany przez sztuczną inteligencję zapewnia jeszcze lepsze oddanie detali i głębi, co w połączeniu z mocną optyką tworzy narzędzie niemal studyjnej jakości.
Huawei od lat pokazuje, że w fotografii smartfonowej wyprzedzają konkurencję. Wystarczy wspomnieć świetne modele P30 i P40 (Pro), a także kolejne, które jednak nie wybyjały się już na naszym rynku przez brak usług Google.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei znów to zrobiło. Konkurencja może im buty czyścić