Huawei liderem na polskim rynku smartfonów

Huawei liderem na polskim rynku smartfonów

Firma IDC podała liczbę sprzedanych w I kwartale 2018 roku smartfonów. Dane obejmują rodzimy rynek, na którym liderem został Huawei. 

Jak podaje serwis Money.pl, powołując się na dane IDC sprzedaż smartfonów w Polsce przekroczyła 2,1 miliona w I kwartale bieżącego roku. Huawei osiągnął udział rynkowy na poziomie 32%, co dało mu pozycję lidera, wyprzedzając o 1 punkt równie sławnego Samsunga. Według Marka Kujdy z IDC za sukcesem stoi wprowadzenie modnych rozwiązań w postaci ekranów o proporcjach 18:9. Choć większość zbytych egzemplarzy reprezentowało serię Lite, to producent może również rywalizować za sprawą zyskującej coraz większe uznanie klientów marki Honor. Tuż za liderem uplasowały się też m.in. Apple, Xiaomi oraz LG (pierwszy przypadek może nieco dziwić, ponieważ dotychczas amerykańska korporacja nie posiadała licznej bazy klientów w naszym kraju).

W I kwartale bieżącego roku liderem polskiego rynku smartfonów został Huawei, który wyprzedził m.in. Samsunga

Nie da się ukryć, że za rynkowym zwycięstwem stoi bogata kampania marketingowa organizowana przez Huawei. Firma do tej pory zatrudniła masę znanych osobistości takich jak Robert Lewandowski, który został ambasadorem marki. Co ciekawe jakiś czas temu Chińczycy chwalili się fotelem lidera, jednakże dość szybko zostało to zdementowane przez konkurencyjnego Samsunga (użyto nawet ładnego porównania do meczu AS Romy i FC Barcelony z tegorocznej edycji Ligi Mistrzów). Zebrane dane pochodziły bowiem wyłącznie z jednego tygodnia oraz nie obejmowały całego rynku. Jednak teraz informacje opublikowane przez IDC są bezsprzeczne. Myślicie, że Huawei do końca roku uda się utrzymać korzystny rezultat, a może Samsungowi uda się powrócić na polski tron?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei liderem na polskim rynku smartfonów

 0