Huawei ma szykować chip o wydajności lepszej niż Snapdragon 8 Gen 2

Huawei ma szykować chip o wydajności lepszej niż Snapdragon 8 Gen 2

Huawei przygotowuje nowy chip Kirin, który według pogłosek ma zapewniać lepszą wydajność niż Snapdragona 8 Gen 2. Jednocześnie, prawdopodobnie dzięki nowemu systemowi, smartfony oparte na tym SoC mają oferować lepszą płynność działania niż modele ze Snapdragonem 8 Gen 3.

 

Jeszcze w tym roku Huawei powinien zacząć wykorzystywać nowy chip Kirin. Zgodnie z plotkami zobaczymy go na pokładzie smartfonów z linii Mate 70. Nowe pogłoski mówią o zaskakująco dobrej wydajności tego procesora, która ma pozwolić na konkurowanie z flagowymi chipami Qualcomma. Zdaniem @jasonwill101 nadchodzący Kirin zaoferuje nawet lepsze osiągi niż Snapdragon 8 Gen 2. Autor tych informacji twierdzi jednocześnie, że do poziomu Snapdragona 8 Gen 3 jeszcze zabraknie. Mimo to użytkownik ma odczuwać lepsze wrażenia z płynności niż w przypadku smartfonów ze wspomnianym Snapdragonem 8 Gen 3. Przyczyną może być nie sam SoC a system operacyjny.

Mimo to użytkownik ma odczuwać lepsze wrażenia z płynności niż w przypadku smartfonów ze wspomnianym Snapdragonem 8 Gen 3.

W późniejszej części tego roku Huawei ma wprowadzić system HarmonyOS NEXT odchodząc tym samym w zupełności od Androida. Własny OS Huaweia podobno jest 3-krotnie wydajniejszy w kwestii wykorzystania pamięci niż Android. Jeśli faktycznie tak jest to smartfony Huawei oferujące na papierze gorszą specyfikację niż Androidowe modele mogą w praktyce zapewniać lepszą płynność działania.

Dla użytkownika nie ważne jest przecież to czy smartfon działa płynnie, bo ma mocne podzespoły czy dobrze zoptymalizowany system. Opcja z systemem zużywającym zasoby w bardziej efektywny sposób jest nawet lepsza, ponieważ dzięki temu można zaoszczędzić na samych częściach, więc i smartfony powinny być tańsze. Przynajmniej w teorii.

Omawiany procesor Kirin ma być produkowany z użyciem litografii 5 nm. Oczywiście nie mówimy tutaj o technologii TSMC, a SMIC. Nowy chip Huaweia powinien zatem oferować również niezłą efektywność energetyczną. Nadchodzący Kirin oraz seria Mate 70 zapowiadają się bardzo obiecująco. Oczywiście nadal radzimy, aby nie traktować pogłosek i przecieków jako coś stuprocentowo pewnego.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei ma szykować chip o wydajności lepszej niż Snapdragon 8 Gen 2

 0