Huawei Mate 20 może otrzymać zakrzywiony ekran OLED

Huawei Mate 20 może otrzymać zakrzywiony ekran OLED

Jak wynika z kilku przecieków Huawei Mate 20 prawdopodobnie otrzyma ekran OLED z zakrzywionymi krawędziami. Jest to modne ostatnimi czasy rozwiązanie w wielu smartfonach, a chiński producent chce iść w zgodzie z najnowszymi trendami.

Ubiegłoroczne smartfony Mate 10 i Mate 10 Pro pod względem zastosowanych ekranów charakteryzowały się sporym zróżnicowaniem. Pierwszy z nich otrzymał LCD, a drugi nowocześniejszego OLED. Co ciekawe jak wynika z rozmaitych źródeł w tegorocznym modelu firma zdecyduje się na niemal identyczny krok, ponieważ Mate 20 ma posiadać wyświetlacz OLED, który dodatkowo będzie posiadał zakrzywione krawędzie podobnie jak to było w przypadku Mate RS. Informatorzy wskazują ponadto, że ekran dostarczy chiński producent BOE. Huawei rzekomo nie skorzysta z usług, chociażby LG jak to miało miejsce z Mate RS. Przed BOE stoi nieco trudne wyzwanie, albowiem muszą oni dostosować wszelkie elementy w taki sposób, by dało się zamontować czytnik linii papilarnych.

Według najnowszych źródeł Huawei Mate 20 może posiadać zakrzywiony ekran OLED, który będzie pochodził od chińskiej firmy BOE.

Huawei Mate 20 może otrzymać zakrzywiony ekran OLED

Niestety nie wiemy nic o konkretnych wariantach Mate 20. Notabene ekrany BOE dedykowane temu telefonowi miały już trafić do masowej produkcji, tak aby wyrobić się na październikową premierę urządzenia. Spekuluje się również, że smartfon dostanie potrójne kamery umieszczone z tyłu obudowy oraz podwójne zlokalizowane z przodu, co pozwoli znacząco wyróżnić go na tle konkurencyjnych flagowców i pokazuje, iż może być dedykowany amatorom robienia zdjęć. Jeżeli chodzi o procesor najczęściej pada kandydatura niepotwierdzonego jeszcze HiSilicon Kirin 980. Oczywiście cena tego sprzętu zważywszy na podzespoły będzie zapewne dość wysoka, ale miejmy nadzieję, że Huawei za nie przesadzi z szacowaniem kwoty.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate 20 może otrzymać zakrzywiony ekran OLED

 0