Huawei Mate 30 Pro - wyciekła grafika promocyjna z poczwórnym aparatem

Huawei Mate 30 Pro - wyciekła grafika promocyjna z poczwórnym aparatem

Huawei przymierza się do wypuszczenia w tym roku jeszcze jednego flagowego smartfona i oczywiście chodzi tu o nowy telefon z serii Mate. Kolejne modele z tej rodziny przeważnie debiutują na jesieni i teoretycznie oficjalnej zapowiedzi możemy spodziewać się już na początku września na targach IFA 2019 w Berlinie. Na taki scenariusz zdaje się też wskazywać najnowszy przeciek, ponieważ po sieci krąży grafika promocyjna Huawei Mate 30 Pro, która pozwala nam przyjrzeć się smartfonowi, a przynajmniej jego górnej połowie, dając nam wgląd zarówno we front urządzenia, jak i jego tylny panel. Najciekawszym elementem zdaje się tu być okrągły moduł tylnego aparatu, który w odróżnieniu od tego, co zdawały się sugerować rendery od producentów etui, posiadać będzie nie trzy, a cztery sensory.

Najciekawszym elementem zdaje się tu być okrągły moduł tylnego aparatu, który składa się aż z czterech sensorów.

Potrójny aparat w tym przypadku zdawał się mieć sens, tym bardziej, że kwadratowy moduł w P30 składa się z trzech sensorów i lampy LED. Grafika, która właśnie wyciekła do sieci, pokazuje jednak, że Huawei zdecydowało się na umieszczenie lampy z boku, poza modułem. Nie mamy jeszcze pewności do czego przeznaczona będzie czwarta jednostka, tym bardziej, że Huawei P30 zdawało się wykorzystywać pełnię możliwości takich zestawów, oferując podstawowy aparat, szeroki kąt i teleobiektyw. Możemy mieć tu jednak do czynienia z sensorem 3D (zapewne odmianą ToF). Z poprzednich przecieków wynika także, że Mate 30 Pro posiadać będzie dwa duże sensory - główny w rozmiarze 1/1,55” oraz ultraszeroki w rozmiarze 1/1.7”. Trzeci z aparat posłużyć ma jako 5x peryskopowy zoom.

Poza tym otrzymać mamy szybkie ładowanie o mocy 40 W i bezprzewodowe ładowanie o mocy 27 W (poprzednik oferował tu tylko 15 W), co oznacza, że będzie to najszybsza tego typu technologia na rynku. Tekst na grafice promocyjnej jednoznacznie wskazuje także na wykorzystanie układu mobilnego Kirin 990, który został oficjalnie potwierdzony przez producenta (zapowiedź wkrótce). Spodziewać mamy się też zwiększenia czułości sensora obrazu (za sprawą technologią pixel binning). Seria Huawei Mate 30 ma zostać oficjalnie zaprezentowana już 6 września i wtedy zapewne poznamy wszystkie szczegóły.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate 30 Pro - wyciekła grafika promocyjna z poczwórnym aparatem

 0