Huawei Mate 40 Pro liderem mobilnej fotografii? Smartfon na szczycie rankingu DxO Mark

Huawei Mate 40 Pro liderem mobilnej fotografii? Smartfon na szczycie rankingu DxO Mark

Huawei Mate 40 Pro to najlepszy smartfon fotograficzny na świecie. Przynajmniej według rankingu DxO Mark. Zaledwie kilka godzin po globalnej premierze, najnowszy flagowiec w portfolio Huawei otrzymał najwyższą ocenę w historii zestawienia i osiągnął rekordowy wynik 136 punktów za aparat główny oraz 104 punktów za aparat do selfie. Po testach, zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i naturalnych, eksperci DxO Mark określili aparaty w Huawei Mate 40 Pro jako „dynamic range monster”. Tym samym nowy flagowiec Huawei zdetronizował dotychczasowego lidera, czyli Xiaomi Mi 10 Ultra. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że sam ranking DxO Mark wzbudza wiele kontrowersji i wiele osób go krytykuje, podważając jego wartość merytoryczną.  

Nowy flagowiec Huawei, Mate 40 Pro, zdetronizował dotychczasowego lidera rankingu DxO Mark, czyli Xiaomi Mi 10 Ultra.

Warto jednak podkreślić, że swój werdykt DxO Mark wydać miało po wykonaniu smartfonem ponad 3 000 testowych zdjęć i nagraniu blisko 2,5 godziny wideo, a najbardziej imponująco wypadać ma tu szerokość zakresu tonalnego, nawet w bardzo wymagających sytuacjach. Dzięki temu zdjęcia i materiały wideo wykonane za pomocą Mate 40 Pro charakteryzować mają się bardzo wysoką jakością i liczbą detali, również w bardzo słabych warunkach oświetleniowych. Jest to zasługa podwójnego obiektywu Dual Cine Camera, w którym zastosowano matrycę z sensorem Ultra Vision o rozmiarze – 1/1,28”, natomiast wielkość pojedynczego piksela matrycy wynosi 2,44 μm. Mate 40 Pro został wyposażony ponadto w teleobiektyw peryskopowy, który umożliwia wykonanie wysokiej jakości zdjęć z 10-krotnym zoomem hybrydowym i 50-krotnym zoomem cyfrowym. 

Nowe smartfony Mate 40 Pro i Mate 40 Pro+ wspierają nagrywanie wideo 4K HDR. Dzięki technologii Low Light Video, która umożliwia wykonanie materiału wideo o różnych ekspozycjach jednocześnie oraz stabilizacji obrazu Steady Shot i XD Fusion HDR Engine, materiały wideo charakteryzują się wysoką jakością, nawet w słabych warunkach oświetleniowych czy w sytuacji nagrywania w ruchu. Wysoką jakość zdjęć i wideo wykonywanych przez Huawei Mate 40 Pro wspiera również najpotężniejszy procesor Huawei – Kirin 9000 5G, który zapewnia wyższą wydajność i efektywność energetyczną w porównaniu z poprzednią wersją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate 40 Pro liderem mobilnej fotografii? Smartfon na szczycie rankingu DxO Mark

 0