Huawei Mate X2 uchwycony na zdjęciu. Trudno zauważyć zmiany

Huawei Mate X2 uchwycony na zdjęciu. Trudno zauważyć zmiany

Wkrótce spodziewamy się oficjalnej prezentacji smartfona Mate 40, ale wiele wskazuje na to, że to nie jedyny high-endowy produkt, jaki Huawei szykuje na swoją najbliższą konferencję. Spodziewamy się na niej zobaczyć także następcę składanego smartfona Mate Xs, o którym mówi się już od jakiegoś czasu. Co prawda, plotki sugerują, że na rynkowy debiut tego urządzenia przyjdzie poczekać nam do przyszłego roku, co jednak nie przeszkadza, by doczekało się ono oficjalnej zapowiedzi, tym bardziej, że najnowszy przeciek pokazuje, że sprzęt jest już praktycznie gotowy, a przynajmniej tak wnioskować można ze zdjęcia jakie ukazało się w sieci.

Zdjęcie opublikowane zostało przez chińskiego blogera znanego jako @8090 Life Digital i pokazywać ma domniemane Mate X2 w pełni rozłożonej formie.

Wspomniane zdjęcie opublikowane zostało przez chińskiego blogera znanego jako @8090 Life Digital i pokazywać ma domniemane Mate X2 w pełni rozłożonej formie. Trzeba przyznać, że smartfon wygląda na tym ujęciu bardzo podobnie do Mate Xs, który przecież był niemal identyczny jak pierwszy Mate X. Dostrzec możemy tu, że składany telefon wyposażony został w praktycznie taką samą warstwę ochronną wyświetlacza, jak jego poprzednik i wbrew temu, co sugerowały ostatnie doniesienia, bazujące na patentach składanych przez Huawei, ponownie zastosowano zewnętrzne rozwiązanie, co dla wielu potencjalnych użytkowników może okazać się rozczarowujące.

Z innych źródeł wynika zaś, że Huawei Mate X2 otrzyma ten sam 8-calowy wyświetlacz co Mate X, jak również tylny moduł aparatu. Wygląda więc na to, że główną zmianą będą tu mocniejsze podzespoły, ponieważ nowy składany smartfon chińskiego giganta wyposażony ma zostać w procesor z serii Kirin 9000, podobnie zresztą jak Mate 40. Liczymy także na optymalizację wykorzystania składanego ekranu, szczególnie w zakresie wielozadaniowości. Jeśli jednak ktoś liczył na poważniejsze zmiany w zakresie designu, to raczej ich tu nie znajdzie. Zakładając oczywiście, że przecieki prezentują prawdziwe urządzenie szykowane przez Huawei. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate X2 uchwycony na zdjęciu. Trudno zauważyć zmiany

 0