Huawei Mate X3 oficjalnie. Imponujący składak wkrótce trafi do Polski

Huawei Mate X3 oficjalnie. Imponujący składak wkrótce trafi do Polski

Huawei Mate X3, czyli nowy składany smartfon od chińskiego giganta, doczekał się oficjalnej zapowiedzi i trzeba przyznać, że jest to kawał imponującego sprzętu. 

Zacznijmy od tego, że Mate X3 jest znacznie lżejszy niż jego konkurenci, bo waży zaledwie 239 g, czyli o 24 g mniej niż Galaxy Z Fold4. Co istotne niższa masa nie wiąże się w tym przypadku z kompromisami w innych obszarach, bo telefon otrzymał też większe wyświetlacze, większą baterię i peryskopowy aparat z zoomem, a po rozłożeniu Mate X3 ma tylko 5,3 mm grubości.

Nowa konstrukcja zawiasu pozwala zamknąć telefon na płasko, bez szpary między ekranami, która występuje u konkurencji.

Składany smartfon ma dwa wyświetlacze obsługujące częstotliwość 120 Hz. Ekran zewnętrzny ma przekątną 6,4 cala i oferuje rozdzielczość 2504 × 1080 pikseli oraz proporcje 20,9:9. Wewnątrz znajduje się 7,85-calowy panel o rozdzielczości 2496 × 2224 piksele i proporcjach zbliżonych do kwadratu (8:7,1).

Huawei Mate X3
 

Huawei Mate X3 jest wodoodporny co potwierdza standard IPX8, czyli ten sam co w Galaxy Z Fold4. To pierwszy składany telefon innego producenta niż Samsung, który może się pochwalić wodoodpornością. Huawei oferuje również dwukierunkową komunikację satelitarną w Mate X3.

Nowa konstrukcja zawiasu pozwala zamknąć telefon na płasko, bez szpary między ekranami, która występuje u konkurencji. Producent chwali się też brakiem bruzdy na środku wewnętrznego ekranu, ale słyszeliśmy już takie zapewnienia zbyt wiele razy, by się na to nabrać bez samodzielnego sprawdzenia urządzenia. Cieszy za to fakt, że pomimo imponująco smukłej konstrukcji, zawias jest w stanie podtrzymywać telefon pod wieloma kątami, pozwalając zrobić selfie bez statywu. Dostępny jest również tryb podzielonego ekranu do rozmów wideo i oglądania wideo oraz nowy tryb stolika nocnego, który pokazuje pogodę i czas.

Huawei Mate X3
 

Jeśli chodzi o możliwości fotograficzne, Huawei Mate X3 ma potrójny aparat z tyłu i dwa aparaty do selfie 8 MP – po jednym na każdym ekranie. Do aparatu 50 MP aparatu głównego (f/1.8) dołączają ultraszerokokątna jednsotka (13MP f/2.2) i teleobiektyw 12 MP (f/3.4) z 5x zoomem.

Z kolei wewnątrz znajduje się duża bateria 4800 mAh z obsługą ładowania przewodowego 66 W i bezprzewodowego 50 W.

Huawei Mate X3
 

Teraz nieco rozczarowujące kwestie. Po pierwsze telefon działa pod kontrolą Harmony OS 3.1 z racji tego, że nie Huawei nie może korzystać z serwisów Google. Co więcej pod maską znajdziemy Snapdragona 8+ Gen 1, zamiast Snapdragona 8 Gen 2, Mate X3 obsługuje tylko łączność 4G, bo chiński gigant nie może kupować modemów 5G. 

Huawei Mate X3 będzie dostępny tylko w Chinach, a europejska premiera ma być ogłoszona 9 maja. Cena startuje z pułapu 12 999 CNY (ok. 8188 zł) za model 256 GB, za wariant 512 GB zapłacić trzeba 13 999 CNY (ok. 8817 zł), podczas gdy topowa wersja z 1 TB na dane kosztuje 15 999 CNY (ok. 10077 zł).

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate X3 oficjalnie. Imponujący składak wkrótce trafi do Polski

 0