Huawei Mate X - składany smartfon w końcu zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Huawei Mate X - składany smartfon w końcu zadebiutuje w przyszłym miesiącu

Od lat wyczekiwaliśmy na pierwsze składane smartfony i te w końcu trafiają na rynek. Pomimo długiego oczekiwania na stosowną technologię, która pozwoli na tworzenie takich nietypowych konstrukcji, zdaniem wielu osób tego typu urządzenia wciąż debiutują zbyt wcześnie, czego dowodem są problemy z pierwszymi składanymi modelami. Tak czy inaczej, te po dość długim opóźnieniu premiery, zaczynają w końcu trafiać do sprzedaży i choć to Galaxy Fold od Samsunga skupiał większość uwagi, to trzeba przypomnieć, że jego główny konkurent, czyli Mate X od Huawei także miało zadebiutować jeszcze w lipcu tego roku. Chiński gigant zapowiedział jednak, że jego hybryda telefonu z tabletem zadebiutuje na rodzimym rynku już w przyszłym miesiącu i w związku z tym nie powinniśmy już zbyt długo wyczekiwać na premierę na zachodnich rynkach.

Chiński gigant zapowiedział jednak, że jego hybryda telefonu z tabletem zadebiutuje na rodzimym rynku już w przyszłym miesiącu.

Warto przypomnieć, że kiedy Huawei pierwszy raz pokazywało Mate X w lutym tego roku na targach MWC 2019, wiele osób twierdziło, że smarton jest lepiej zaprojektowany niż konkurent od Samsunga. Zamiast bowiem bazować na konstrukcji w stylu książki, jak to ma miejsce w Galaxy Fold, produkt Chińczyków rozkłada się na zewnątrz, zmieniając się w ten sposób z 8-calowego tabletu w typowy smartfon. Co więcej, w odróżnieniu od rywala, Mate X można złożyć całkowicie na płasko. Mimo wszystko, Huawei nie było pewne ostatecznej jakości swojego urządzenia i postanowiło dopracować kilka kwestii, by uniknąć blamażu, jaki zaliczył Galaxy Fold rozesłany do recenzentów. Firma przesunęła więc lipcową premierę na wrzesień, by upewnić się, że mechanizm składania działa jak należy i zapewnić kompatybilność aplikacji po rozłożeniu sprzętu.

We wrześniu dowiedzieliśmy się jednak, że Huawei nie uda się dotrzymać tego terminu (jakby producent wyczekiwał premiery Galaxy Fold), ale obiecano, że Mate X trafi na sklepowe półki jeszcze w tym roku. Przedsiębiorstwo najprawdopodobniej dotrzyma tego słowa, gdyż zapowiedziało, że premiera smartfona na rynku chińskim odbędzie się 15 listopada w cenie 16999 CNY (ok. 9250 zł). „Nasza strategia bazuje na implementacji technologii 5G przez operatorów w różnych regionach” - tłumaczy rzecznik firmy, który dodał, że globalna premiera jest ustalana. Warto przypomnieć, że Mate X wyposażony jest w układ Kirin 980, modem Barong 5000 i podwójną baterię o pojemności 4500 mHa. Jego następca, Mate Xs, zadebiutować ma w przyszłym roku z procesorem Kirin 990.  

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate X - składany smartfon w końcu zadebiutuje w przyszłym miesiącu

 0