Huawei Mate Xs z Kirin 990 5G posiada tylko nieliczne ulepszenia

Huawei Mate Xs z Kirin 990 5G posiada tylko nieliczne ulepszenia

W ubiegłym roku Huawei dołączył do rywalizacji w sektorze smartfonów ze składanymi ekranami. Model Mate X został w ubiegłym roku zaprezentowany podczas targów Mobile World Congress, jednak jego rynkowa premiera była kilka razy przekładana, m.in. z konieczności dopracowania nowej technologii i uniknięcia problemów, które spotkały Samsunga Fold. Firma teraz zaprezentowała Huawei Mate Xs, który błyszczy jeszcze bardziej, niż świetnie prezentujący się model podstawowy. Nowy składany telefon jest wyposażony w chipset Kirin 990 5G, posiada poprawiony zawias i ulepszony system chłodzenia, podczas gdy ekran, aparaty i ogólna konstrukcja pozostają praktycznie niezmienione.

Huawei Mate Xs to ulepszona wersja dobrze przyjętego Model Mate X. Dla wielu osób problemem może jednak być brak usług Google, choć nie da się ukryć, że z taką specyfikacją i możliwościami Huawei nie ma konkurencji.

Huawei Mate Xs ma dwuwarstwową strukturę z dodatkową warstwą wzmacniającą składany panel OLED, podobnie jak w Motoroli Razr. Można to porównać do kanapki złożonej dwóch folii poliamidowych z optycznie przezroczystym klejem między nimi. Przekątna rozwiniętego wyświetlacza to wciąż 8 cali z rozdzielczością 2480 x 2200 pikseli. Po złożeniu Mate Xs pojawia się główny ekran wielkości 6,6 cala o proporcjach 19,5: 9, natomiast z tyłu mamy bardzo wysoki ekran o proporcjach 25:9, którego można używać do podglądu zdjęć selfie. Główny aparat w Huawei Mate Xs to sensor 40 MP i obiektyw ze światłem f /1.8, do tego mamy teleobiektyw 8MP f/2.4 z optyczną stabilizacją obrazu i szeroki kąt 16MP f/2.2. Istnieje również moduł ToF dla jeszcze lepszego wykrywania krawędzi i świetnie wyglądających zdjęć bokeh.

Urządzenie nie posiada przednich kamer, nie są one potrzebne - po prostu wystarczy złożyć Mate Xs i zrobić selfie patrząc na tylną stronę złożonego urządzenia. Wewnątrz Mate Xs ma nowy zawias Falcon Wing, który zdaniem Huawei powinien być bardziej wytrzymały. Wygląda to nieco lepiej, jednak pofałdowania panelu na grzbiecie wciąż pozostają widoczne. Pojemność baterii Mate Xs wynosi 4500 mAh z możliwością szybkiego ładowania 55 W. W zestawie dołączona jest odpowiednia ładowarka. Huawei Mate Xs dostarczany będzie z EMUI 10, opartym na otwartej wersji Androida 10, i jak się wszyscy zapewne domyślają, nie ma usług Google. Huawei polega na swoim ekosystemie o nazwie HMS (Huawei Mobile Services), nad którym intensywnie pracuje, ale wciąż brakuje wielu istotnych aplikacji. Cena telefonu z pamięcią 8/512GB wynosi 2499 euro, sprzedaż na całym świecie rozpocznie się od przyszłego miesiąca.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Mate Xs z Kirin 990 5G posiada tylko nieliczne ulepszenia

 0