Huawei MateBook E 2019. Nowy tablet z systemem Windows 10

Huawei MateBook E 2019. Nowy tablet z systemem Windows 10

Bez szumnych zapowiedzi podczas konferencji w Szanghaju Huawei zaprezentowało nowy tablet MateBook E 2019, który w praktyce będzie urządzeniem 2 w 1. Największą zmianą względem poprzednich modeli jest rezygnacja z procesorów Intela na rzecz układu od Qualcomm, a konkretniej czterordzeniowego Snapdragona 850 wspierającego układ graficzny Adreno 630. Specyfikacja tabletu nie odbiega znacząco od możliwości wcześniejszych reprezentantów serii MateBook E. Edycja 2019 posiada 12-calowy dotykowy wyświetlacz QHD o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli. Do sprzedaży trafią modele wyposażone w 4 GB pamięci RAM LPDDR4 + 128 GB dodatkowej przestrzeni na dane oraz 8 GB pamięci RAM + 256 GB dodatkowego miejsca. Tablet posiada zainstalowany system Windows 10, a także wbudowany z boku czytnik linii papilarnych.

Tablet Huawei MateBook to klasyczne urządzenie 2 w 1. 12-calowe urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 850 i system Windows 10.

Huawei MateBook E 2019. Nowy tablet z systemem Windows 10

Oprócz tego oferuje on obsługę zwykłych kart SIM lub eSIM oraz standardowych technologii: Bluetooth 4.1, LTE czy Wi-Fi 802.11ac. Warto też wspomnieć o możliwości podłączenia dowolnej kompatybilnej klawiatury. Producent nie zapomniał także o umieszczeniu z przedniej części obudowy 5 Mpix aparatu i 20 Mpix kamery głównej z tyłu. Ponadto sprzęt Huawei dzięki wbudowanej domyślnie podpórce umożliwia jego bezproblemowe podparcie. Oczekuje się, że cena MateBook E 2019 w przypadku chińskiego rynku wyniesie 3 999 CNY (około 595 dolarów) za wariant z 4 GB pamięcią RAM + 128 GB dodatkową przestrzenią. Chociaż dostępność urządzenia nie została jeszcze potwierdzona dla Stanów Zjednoczonych i Europy to najpewniej popularne przedsiębiorstwo zdecyduje się na dystrybucję tabletu również we wspomnianych miejscach na świecie.

Huawei ujawniło tablet MateBook E 2019 z systemem Windows 10

Obecnie sprzęt kupimy w chińskim sklepie internetowym Huawei. Najnowszą propozycję giganta z pewnością docenią osoby działające na przykład w biznesie, które potrzebują fajnego połączenia tabletu z laptopem zawierającego wydajny akumulator, który posłuży do licznych prezentacji podczas spotkań. Ciężko ocenić czy tablet odniesie globalny sukces zważywszy na mały popyt panujący od dobrych kilku lat wśród tego rodzaju sprzętu. Widać, że ludzie znacznie bardziej wolą zainwestować w nowy smartfon lub przenośny komputer, jeśli szukają urządzenia do szerszych zastosowań.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei MateBook E 2019. Nowy tablet z systemem Windows 10

 0