Huawei rozważa sprzedaż swojej submarki Honor

Huawei rozważa sprzedaż swojej submarki Honor

Powiedzieć, że Huawei nie ma najlepszych miesięcy na rynku mobilnym, to jak nic nie powiedzieć. Firma, która była o krok od zdetronizowania największych konkurentów (Samsunga i Apple) nagle musiała zrewidować swoje plany. Wszystko z powodu sankcji nałożonych na Huawei przez amerykański rząd, przez które to urządzenia chińskiej firmy nie mogą byś sprzedawane z dostępem do Usług Google. Te dla większości użytkowników Androida są kluczowe, więc z oczywistych względów odbiło się to na sprzedaży smartfonów Huawei. Doszło wręcz do tego, że Chińczycy rozważają sprzedaż swojej submarki Honor, która reklamowana była jako bardziej młodzieżowa, a przede wszystkim tańsza alternatywa.

Huawei rozważa sprzedaż swojej submarki Honor, która miałaby trafić w ręce innej chińskiej firmy.

Honor 20 Pro

Według niepotwierdzonych informacji Huawei prowadzi aktualnie rozmowy między innymi z Digital China Group. Transakcja sprzedaży marki Honor miałaby opiewać na kwotę 25 mld juanów, czyli około 3,7 mld dolarów. Skąd taka decyzja? Powód jest prosty - sankcje USA znacząco wpłynęły na sprzedaż zarówno Huaweiów, jak i Honorów i w takiej sytuacji trzymanie w portfolio dwóch marek, które częściowo się pokrywają, nie ma sensu. Poza tym sprzedaż jednej z nich częściowo mogłoby zrekompensować starty, które firma poniosła w ostatnich miesiącach. Z informacji wynika też, że Huawei chce się skupić bardziej na modelach z wyższej półki, a przecież Honor to tańsza alternatywa. Gdyby transakcja doszła do skutku, to prawdopodobnie z telefonów Honor zostałyby zdjęte ograniczenia co do Usług Google. W rozmowach uczestniczą podobno również TCL oraz Xiaomi, które też są zainteresowane kupnem submarki.

Powyższe informacje, chociaż są bardzo ciekawe i brzmią realistycznie, to nie zostały póki co potwierdzone przez żadną ze stroną. Dlatego też należy je traktować z dużym przymrużeniem oka. Pomimo tego pokazuje to, jak wielkie problemy może mieć Huawei. Chińska firma jeszcze do niedawna mieściła się, obok Samsunga i Apple, w trójce największych producentów smartfonów na świecie. Dzisiaj sprzedaż jest nieporównywalnie niższa. Jakby tego było mało, Huawei zostało niemal zmuszone do stworzenia własnego systemu operacyjnego - HarmonyOS, z którego mają korzystać wszystkie smartfony tego producenta od 2021 roku. Czy to odmieni sytuację chińskiej firmy? Czas pokaże, ale raczej nie jestem zbt dobrej myśli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei rozważa sprzedaż swojej submarki Honor

 0