Huawei namiesza w branży gier? Producent przygotowuje laptopy i konsolę dla graczy

Huawei namiesza w branży gier? Producent przygotowuje laptopy i konsolę dla graczy

Huawei oferuje szereg urządzeń, ale znany jest głównie z produkcji smartfonów, które od pewnego czasu nie sprzedają się aż tak dobrze ze względu na nałożone na przedsiębiorstwo amerykańskie sankcje m.in. uniemożliwiające skorzystanie z usług Google. Niewątpliwie jednak spora oferta pozwalała dotychczas docierać chińskiemu gigantowi do różnych odbiorców na całym świecie i jak się okazuje jego aspiracje o podboju rynku nie kończą się, ponieważ zgodnie z przeciekiem na Weibo firma ma pracować nad nowym sprzętem. Chodzi o laptopy dla graczy, które oczywiście zaoferują topowe podzespoły za zapewne sporą cenę. Niestety nieznane są szczegóły dotyczące specyfikacji, aczkolwiek powinniśmy tutaj dostać najnowsze karty graficzne z serii GeForce RTX 30 bądź Radeon.

Huawei ma przygotowywać laptopy i konsolę do gier.

Huawei namiesza w branży gier? Producent przygotowuje laptopy i konsolę dla graczy

Huawei zamierza więc rzucić wyzwanie większym graczom na tym rynku - Lenovo, MSI czy HP oferującym szereg sprawdzonych notebooków gamingowych. To jednak nie koniec bowiem w przygotowaniu ma być także konsola do gier, która będzie funkcjonować na takiej samej zasadzie jak PlayStation i Xbox stanowiąc dla nich bezpośrednią konkurencję. Niestety tu też brak większych detali poza tym, iż na sprzęt przyjdzie nam poczekać dłużej niż na nowe komputery przenośne dla graczy, które powinny trafić do sprzedaży jeszcze w 2021 roku. Warto wspomnieć, że w zeszłym roku należąca do Huawei sub marka Honor, która oddzieliła się od firmy matki wypuściła swój pierwszy laptop do gier. Własną propozycję Huawei przygotowywało już w 2020 roku, ale finalnie nie doszło do prezentacji.

Huawei pracuje również nad Mate X2, który zadebiutuje najpewniej 22 lutego. Jeżeli chodzi o szczegóły, to dzięki wydanemu certyfikatowi przez TENAAA wiemy, że urządzenie składa się do środka i chociaż nie otrzymamy tutaj rewolucji, a nieco większą ewolucję to szkielet telefonu różni się od np. Galaxy Z Fold 2. Jeden z wyświetlaczy ma 8,1-calową przekątną (2480 × 2200 pikseli) o odświeżaniu 120 Hz, z kolei drugi mniejszy posiada 6,45-cala (2700 × 1160 pikseli). Sercem smartfona zostanie procesor Kirin 9000 wykonany w 5 nm procesie technologicznym z układem graficznym Mali G78.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei namiesza w branży gier? Producent przygotowuje laptopy i konsolę dla graczy

 0