Huawei nie może już używać nawet kart microSD

Huawei nie może już używać nawet kart microSD

Huawei znajduje się pod mocnym ostrzałem i sytuacja zaczyna przypominać prawdziwą katastrofę. Wiele firm odpowiedziało na apel Donalda Trumpa i zerwało kontakty handlowe z chińskim producentem, a teraz również i SD Card Association – stowarzyszenie zajmujące się promowaniem i rozwojem kart SD, wyrzuciło Huawei ze swoich szeregów, co oznacza, że przyszłe smartfony tej firmy nie będą mogły wykorzystywać kart SD. Oczywiście nic nie zagraża obecnym urządzeniom, jednakże kolejne laptopy i telefony będą pozbawione tego uniwersalnego standardu przechowywania danych. Sprawia to, że Huawei będzie kolejny raz musiało przerzucić się na zapasowe rozwiązanie. Szczęśliwie, Chińczycy już jakiś czas temu wprowadzili alternatywę dla kart microSD, którą wykorzystują w swoich urządzeniach.

Utrata microSD to kolejny ogromny problem dla Huawei.

Decyzja SD Association jest konsekwencją krucjaty Trumpa przeciw Huawei. Prezydent USA postanowił zmieść chińską firmę z powierzchni Ziemi i zakazał wszystkim amerykańskim firmom prowadzenia interesów z producentem smartfonów, wliczając w to kluczowych partnerów jak Google, Microsoft, Qualcomm, Intel i Brodacom. Oznacza to brak Androida, Play Store, Windowsa, procesorów i innych układów, które znajdują się w smartfonach i laptopach. Huawei zostało również wykluczone ze stowarzyszenia Wi-Fi Alliance.  Poza firmami z USA, do krucjaty dołączyło również brytyjskie ARM, które udziela licencji na kluczowe aspekty procesorów Kirin. Huawei dobrowolnie opuściło JEDEC, organizację dostarczającą specyfikacje RAM.

Huawei ma jednak plan zapasowy, ponieważ posiadają alternatywę dla kart microSD, którą można już kupić w sklepach. Karty pamięci Nano wykorzystują mniej więcej te same podzespoły co microSD, mają jednak format kart Nano SIM. Pamięci te mogą być obsadzane w slotach Nano SIM w kompatybilnych urządzeniach Huawei, podobnie jak dokonuje się to ze standardowymi kartami microSD. Pod względem specyfikacji również wygląda to dość podobnie i Huawei zapewnia pojemności do 256 GB z prędkością odczytu do 90 MB/s. Jedynym problemem jest cena, która trzykrotnie przewyższa odpowiedniki w formacie microSD.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei nie może już używać nawet kart microSD

 0