Huawei obiecywało dostarczyć 200 milionów smartfonów. Dziś ogłosili sukces

Huawei obiecywało dostarczyć 200 milionów smartfonów. Dziś ogłosili sukces

Huawei ma dość poważne problemy na świecie w związku z podejrzeniami o przekazywanie informacji chińskim oficjelom. Firma ta traci kolejne zamówienia na sprzęt telekomunikacyjny oraz jest odsuwana od budowy sieci 5G. Nie przeszkadza im to jednak w budowaniu swojego imperium na rynku smartfonów i w stosunkowo krótkim czasie ta jeszcze kilka lat temu nieznana firma zdołała przekształcić się w prawdziwego giganta. Jeszcze w lipcu tego roku Huawei prognozowało, że wprowadzą na rynek 180 milionów smartfonów, a w kolejny miesiącu podniesiono te prognozy dodając kolejne 20 milionów. W tym miesiącu Chińczycy ogłosili, że z pewnością uda się ten cel zrealizować do 25 grudnia. Dziś Huawei oznajmiło, że właśnie przekroczyli kolejną granicę.

Firma, która 8 lat temu dostarczyła zaledwie 3 miliony urządzeń, dziś ma ponad 500 milionów użytkowników i jest drugim największym producentem smartfonów na świecie.

Huawei obiecywało dostarczyć 200 milionów smartfonów. Dziś ogłosili sukces

Huawei ogłosiło dziś, że osiągnięto kolejny kamień milowy w postaci dostarczenia na rynek ponad 200 milionów smartfonów. To rekordowa dla Huawei liczba, która została osiągnięta przy dużej pomocy modeli P20, Mate 20 i Honor 10, których sprzedaż utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Smartfony Huawei są bardzo popularne w Europie i Chinach i ich sprzedaż liczona jest właściwie tylko w tych regionach. Pozostałe rynki są niemal nieistotne, a w Ameryce smartfony Huawei są praktycznie nieobecne i nie zanosi się, by sytuacja ta miała się w jakikolwiek sposób zmienić. Donald Trump ma jednoznaczne zdanie na temat Huawei i stara się przekonać cały świat do swoich racji.

Amerykańscy operatorzy komórkowi jeden po drugim rezygnowali z usług Huawei, po tym jak rząd USA zalecił konsumentom, by nie korzystali z telefonów chińskiego dostawcy. Nawet w takiej sytuacji Huawei radzi sobie niesamowicie dobrze i zdołało przeskoczyć w Apple w rankingu i stać się drugim największym producentem smartfonów, wyprzedzanym jedynie przez Samsunga. Na globalnym rynku smartfonów Huawei przestało być określane w statystykach jaki "inne" i weszło do pierwszej trójki największych firm w tej branży. Według Huawei ponad 500 milionów osób w ponad 170 krajach korzysta z ich smartfonów, co jest ogromnym osiągnięciem biorąc pod uwagę, że zaledwie 8 lat temu ta firma dostarczyła jedynie 3 miliony smartfonów na cały świat.
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei obiecywało dostarczyć 200 milionów smartfonów. Dziś ogłosili sukces

 0