Huawei otrzymało kolejny cios. Facebook zerwał współpracę

Huawei otrzymało kolejny cios. Facebook zerwał współpracę

Po niespodziewanej obronie ze strony Google, które stwierdziło, że odcięcie Huawei od możliwości instalowania w swoich urządzeniach Androida poważnie zaszkodzi bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych, mogło teoretycznie nieco uspokoić chińskiego producenta. Jednak nie do końca bowiem jak wynika z ostatnich doniesień Facebook postanowił zerwać współpracę z Huawei. W efekcie miał mu zabronić instalowania w swoim sprzęcie aplikacji Facebooka, Messengera, Instagrama czy WhatsApp. Warto podkreślić, że oczywiście przytoczona decyzja platformy Marka Zuckeberga w żadnym stopniu nie wpływa na dostępne urządzenia, które mają już wgrane oprogramowanie. Mimo wszystko ta decyzja to w oczach obserwatorów kolejny dość poważny cios, jaki w niedługim odstępie czasowym otrzymało Huawei.

Facebook miał zerwać współpracę i zabronić Huawei instalowania w swoich urządzeniach aplikacji należących do platformy Marka Zuckerberga.

Huawei otrzymało kolejny cios. Facebook zerwał współpracę

Na zerwanie lub znaczne ograniczenie współpracy zdecydowało się wiele technologicznych firm pokroju Google oraz ARM. Całość to konsekwencja sankcji nałożonych przez rząd Stanów Zjednoczonych na Chiny, w tym Huawei, z którego usług od dawna nie mogą korzystać amerykański urzędnicy. Administracja USA uważa, że popularne przedsiębiorstwo stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego, na co jednak według ekspertów nie przedstawiono konkretnych, jednoznacznych dowodów. Co ciekawe ekipa Donalda Trumpa nie ograniczyła się wyłącznie do wprowadzania zakazów we własnym kraju, a miała również przekonywać przywódców wielu europejskich państw oraz samej Unii Europejskiej do podjecie identycznych kroków.

Negatywna sytuacja miała odbić się na samym Huawei, które rzekomo miało ograniczyć aktualną produkcję smartfonów. Sam producent szybko zdementował te pogłoski twierdząc, że wszystkie prace w fabrykach przebiegają na niezmienionym poziomie. Z całej sytuacji z pewnością powinien być zadowolony największy konkurent Chińczyków — Samsung. Huawei planowało bowiem w ciągu maksymalnie kilku najbliższych lat prześcignąć twórcę serii Galaxy nie tylko w sprzedaży telefonów, ale także rankingu popularności. Teraz z kolei realizacja tego planu stanęła pod znakiem zapytania i nie wiadomo czy jest jeszcze realna. Osobne pytanie pojawiające się w kontekście zerwania współpracy z Facebookiem czy Huawei rzeczywiście ucierpi na tym biorąc pod uwagę problemy platformy Marka Zuberberga na przestrzeni poprzedniego roku?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei otrzymało kolejny cios. Facebook zerwał współpracę

 0