Huawei P40 - tak prezentuje się nadchodzący flagowiec chińskiego giganta

Huawei P40 - tak prezentuje się nadchodzący flagowiec chińskiego giganta

Pierwsze rendery Huawei P40 były tak ciemnie, że niewiele można było na nich zobaczyć, ale na szczęście do sieci wyciekła nowa grafika prezentująca ten nadchodzący flagowiec chińskiego giganta, umożliwiając nam dokładne oględziny telefonu. Ten ujawnia obecność potrójnego aparatu tylnego, który umieszczony został na sporych rozmiarów prostokątnej wyspie umieszczonej w lewym górnym rogu. Ta zdaje się mocno odstawać od obudowy smartfona, ale wygląda na to, że podobny problem będzie mieć wiele tegorocznych flagowców. Front urządzenia także jest interesujący, ponieważ ukazuje płaski ekran z podłużnym otworem w lewym górnym rogu, w którym umieszczono podwójną kamerkę przednią na selfie. Sam ekran mierzyć ma zaś 6,1 lub 6,2 cala.

Wyciekła nowa grafika prezentująca ten nadchodzący flagowiec Huawei, umożliwiając nam dokładne oględziny telefonu.

Niestety wciąż nie znamy zbyt wielu szczegółów odnośnie podstawowego wariantu P40, ale plotki sugerowały, że główny aparat na tylnym panelu wspierać będą jednostka szerokokątna oraz sensor głębi 3D ToF. Jeśli wierzyć jednak tekstowi umieszczonemu na renderze pod aparatem, to zdaje się, że trzecim aparatem może być jednak 80 mm teleobiektyw oferujący trzykrotny zoom optyczny. Poza tym, zestaw ten wspierany będzie przez podwójną lampę LED, a widać także, że Huawei kontynuuje współpracę z firmą Leica. Przedni zestaw niemal na pewno składać będzie się zaś z podstawowej jednostki i szerokokątnej.  

Co dla wielu osób może okazać się mocno rozczarowujące, telefon zdaje się nie posiadać złącza słuchawkowego minijack 3,5 mm, pomimo iż poprzednik był w takowe wyposażony. Co prawda, render nie pokazuje górnej krawędzi urządzenia, ale gniazdo to przeważnie jest widoczne nawet kiedy patrzymy na front czy tył urządzenia. Poza tym, możemy być pewni, że P40 napędzany będzie przez układ mobilny Kirin 990 (prawdopodobnie w wersji 5G) i pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Android 10 z usługami Huawei Mobile Services, które zastąpią typowe serwisy Google. Zarówno P40, jak i P40 Pro, zostaną zaprezentowane w marcu i ten drugi wariant otrzymać ma dwa dodatkowe aparaty oraz wyświetlacz zakrzywiony na wszystkich czterech krawędziach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei P40 - tak prezentuje się nadchodzący flagowiec chińskiego giganta

 0