Huawei P50 certyfikowany. Premiera smartfona coraz bliżej

Huawei P50 certyfikowany. Premiera smartfona coraz bliżej

Prezentacja Huawei P50 zbliża się wielkimi krokami. Smartfon otrzymał już certyfikat 3C i został umieszczony pod nazwą JAD-AL50 na stronie chińskiego organu regulującego zajmującego się dopuszczaniem do sprzedaży akumulatorów oraz ładowarek. Z drugiej strony istnieje opcja, że jest to model Nova 9, który też jest w przygotowaniu. Huawei JAD-AL50 dostrzeżono ponadto w serwisie TENAA obok wzmianki o systemie mobilnym HarmonyOS. Co ciekawe urządzenie posiada modem 4G, więc zapewne to najtańszy przedstawiciel nowej linii z procesorem Qualcomm Snapragon 888 LTE. Wariant P50 Pro zostanie wyposażony w układ Kirin 9000 ze wsparciem 5G. Do tego bateria 4200 lub 4300 mAh, którą naładujemy ładowarką o mocy 66 W. Na pokładzie nie zabraknie systemu HarmonyOS. Obecność CPU Qualcomma w produkcie Huawei mimo sankcji nałożonych przez Stany Zjednoczone nie dziwi, ponieważ amerykańskie przedsiębiorstwo w ubiegłym roku dostało zielone światło na sprzedaż partnerowi z Państwa Środka układów 4G.

Huawei P50 otrzymał certyfikat 3C. Smartfon zostanie najpewniej wyposażony w procesor Qualcomma.

Huawei P50 certyfikowany. Premiera smartfona coraz bliżej

W sieci natrafimy także na kolejne zdjęcie przedstawiające model P50, który dostanie dwie zaokrąglone wyspy na zestaw czterech aparatów powstałych we współpracy z LEICA, z czego główny sensor to Sony IMX 800. Oczywiście są to nadal niepotwierdzone informacje i należy do nich podchodzić z dystansem. Ciężko ocenić czy P50 odniesie sukces na miarę poprzedników ze względu na zastąpienie go nadal nie w pełni dopracowanym HarmonyOS. Już brak usług Google (GMS) stanowił dla niektórych klientów przeszkodę nie do ominięcia. Huawei jednocześnie pracuje nad Mate 50, aczkolwiek ostatnie niepokojące doniesienia wskazywały, że sprzęt nie trafi do sklepów w 2021 roku. CNbeta donosił, iż przez problemy wynikające z ograniczeń debiut przeniesiono dopiero na przyszły rok.

Huawei P50 certyfikowany. Premiera smartfona coraz bliżej

Huawei Mate 50 Pro powinien zostać wyposażony w procesor Kirin 9000 oraz 6,8-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1176 × 2400 pikseli i częstotliwości odświeżania 120 Hz oraz 12 GB RAM + 512 GB pamięci na dodatkowej dane. Mate 50 Pro zaimponuje również baterią o pojemności 7000 mAh z szybkim ładowaniem o mocy 65 W. Jeśli chodzi o cenę, to smartfon powinien kosztować 6000 juanów (około 3,5 tysiąca złotych). Warto wspomnieć, że amerykańskie sankcje negatywnie odbiły się na wynikach Huawei, który w pierwszym kwartale 2021 roku odpowiadał za 4% rynku smartfonów zajmując 6 miejsce.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei P50 certyfikowany. Premiera smartfona coraz bliżej

 0