Huawei P smart Z - niedrogi smartfon z wysuwaną kamerką

Huawei P smart Z - niedrogi smartfon z wysuwaną kamerką

Wcięcia w ekranach smartfonów, w których umieszczane są przednie aparaty i sensory, jeszcze nie do końca odeszły do lamusa, ale coraz częściej producenci sięgają po rozwiązania, które umożliwiają stosowanie niemal bezramkowej konstrukcji, bez tzw. notcha. I tak, na rynku znajdziemy slidery, czyli rozsuwane telefony, modele bez przedniej kamerki, ale za to drugim ekranem na tylnym panelu, który ułatwia robienie selfie tylnym aparatem, urządzenia z obrotowym modułem aparatu czy coraz popularniejsze słuchawki z wysuwanym modułem. Tego ostatniego rozwiązania postanowiło spróbować Huawei, które ujawniło właśnie smartfon P smart Z, który jest pierwszym tej marki z kamerką selfie typu pop-up. Co więcej, nie jest to smartfon z górnej półki cenowej, jak to bywa przeważnie u konkurencji z tego typu wysuwanym aparatem, ponieważ Huawei P smart Z dostępne jest na włoskim Amazonie za 280 EUR.

Huawei ujawniło właśnie smartfon P smart Z, który jest pierwszym tej marki z kamerką selfie umieszczoną na wysuwanym module.

Huawei P smart Z - smartfon z wysuwaną kamerką zmierza w atrakcyjnej cenie

Średnia półka cenowa oznacza jednak pewne kompromisy i nie uświadczymy tu np. czytnika linii papilarnych wbudowanego w ekran i ten tradycyjnie umieszczony jest na tylnym panelu. Co ciekawe, plecki wyraźnie rozdzielono na dwie różne tekstury wykończenia, co nasuwa skojarzenia z modelami Pixel od Google. Z tyłu znajdziemy także podwójny aparat tylny składający się z 16 MP jednostki głównej i 2 MP sensora głębi, który pomaga uzyskać efekt bokeh. Z przodu z kolei na wysuwanym module umieszczono 16 MP kamerkę do selfie. Mechanizm wysuwa się w jedną sekundę i wytrzymywać ma przynajmniej 100 000 cykli użyć (pod kątem takiej trwałości go testowano) oraz nawet 12 kg siły (cokolwiek ma to oznaczać w tym kontekście). Poza tym, zarówno przedni, jak i tylny aparat, wspomagane są przez sztuczną inteligencję, która posłuży m.in. do poprawiania portretów i jest w stanie rozpoznać przeszło 500 scen w 22 kategoriach.

Huawei P smart Z - smartfon z wysuwaną kamerką zmierza w atrakcyjnej cenie

Pozostała część specyfikacji Huawei P smart Z wygląda bardzo przyzwoicie, ponieważ sercem urządzenia jest procesor Kirin 710, a pod maską kryją się także 4 GB pamięci RAM, 64 GB na dane (z opcją rozszerzenia nawet o 512 GB za pomocą karty microSD) oraz bateria o pojemności 4000 mAh. Warto też dodać, że telefon posiada port USB typu C, co nie było takie oczywiście, ponieważ P smart 2019 otrzymało miocroUSB. Telefon jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży, ale znaleźć można go już na hiszpańskich i włoskich stronach, co sugerować może, że wkrótce zadebiutuje w cąłej Europie. 279 EUR w naszym kraju powinno przełożyć się na ok. 1100-1200 zł, co jak za telefon tej klasy wydaje się być atrakcyjną kwotą, więc Huawei P smart Z ma potencjał na hit.

Huawei P smart Z - smartfon z wysuwaną kamerką zmierza w atrakcyjnej cenie

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei P smart Z - niedrogi smartfon z wysuwaną kamerką

 0