Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

Coraz więcej producentów technologicznych myśli nad stworzeniem składanego smartfona, a na rynek powoli trafiają pierwsze modele. W ubiegłym miesiącu swoją premierę miał Samsung Galaxy Fold, a według dostępnej informacji w Chinach już można dostać Huawei Mate X. Niedawno ujawniono również składaną Motorolę Razr inspirowaną oryginałem sprzed lat. I należy przyznać, że dla niektórych to właśnie propozycja amerykańskiego przedsiębiorstwa wydaje się najciekawsza względem konkurencyjnych urządzeń. Wszystko wskazuje na to, iż Huawei analizuje różne składane koncepcje urządzeń czego idealnym przykładem jest opublikowany przez WIPO patent, w którym telefon składany jest pionowo niczym wspomniana Motorola Razr. Na obrazkach widzimy pojedynczy wyświetlacz składany za pomocą zawiasu.

Najnowszy patent Huawei pokazuje, że producent może pracować nad składanym telefonem przypominającym Motorolę Razr.

Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

Jednak pozycja składania wbrew oczekiwaniom nie znajduje się dokładnie na środku co sprawia, że niewielka część ekranu nawet po złożeniu pozostaje widoczna. To dość ciekawe podejście bowiem eliminuje konieczność wyposażenia sprzętu w dodatkowy wyświetlacz. Z przodu nie widzimy żadnej kamery do selfie co może sugerować zastosowanie wysuwanego rozwiązania lub umieszczenia jej w ekranie. Z tyłu obudowy można z kolei dostrzec potrójny zestaw aparatów. Oczywiście to tylko patent i nie ma gwarancji, że taki smartfon z logiem Huawei kiedykolwiek trafi do sklepów, aczkolwiek zainteresowanie producenta koncepcją zbliżoną do Motoroli Razr pokazuje, że w przyszłości na rynku tego rodzaju telefonów może być więcej.

Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

Kilka dni temu światło dzienne ujrzały szkice Xiaomi, które w sierpniu 2018 roku trafiły do Chińskiej Krajowej Administracji Własności Intelektualnej (CNIPA). Mimo wszystko wizja Huawei wydaje się nieco bardziej minimalistyczna, a także wyrafinowana. Prace nad zbliżonym sprzętem prowadzi też Samsung i w przyszłości powinniśmy poznać więcej szczegółów odnośnie jego projektu. Cóż moda powoli wraca na salony zobaczymy czy ten trend doceni również społeczność.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei patentuje składany smartfon podobny do Motoroli Razr

 0