Huawei pracuje nad użytecznym smartwatchem ze sztuczną inteligencją

Huawei pracuje nad użytecznym smartwatchem ze sztuczną inteligencją

Huawei ujawniło co prawda swój nowy układ Kirin 980 wyprodukowany w procesie technologicznym 7 nm, jednak wielu klientów mimo to jest zawiedzionych, brakiem zapowiedzi nowego smartwatcha od Huawei. Ostatnio wypuszczony na rynek zegarek tej firmy, to mający już niemal półtora roku Huawei Watch 2. Brak jakichkolwiek informacji o nowym smartwatchu od Chińczyków w domysłach wielu osób sugerował, że producent zdecydował się porzucić ten segment urządzeń mobilnych. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest, bo właśnie Richard Yu, szef działu produktów konsumenckich zapowiedział, że nowy smartwatch Huawei jest w drodze. Czego możemy się po nim spodziewać?

Według najnowszych informacji Huawei nie wypuści szybko nowego smartwatcha, bo potrzebują czasu na opracowanie całkowicie nowego urządzenia, który będzie wspierać również AI

Tak miał wyglądać tegoroczny smartwatch Huawei

Richard Yu w rozmowie z Digital Trends potrzebuje więcej czasu by pracować nad innowacjami, które znajdą się ww następnym inteligentnym zegarku Huawei. Dodał również, że następny smartwatch ma być bardziej użyteczny, osobisty i funkcjonalny.  Yu wypowiedział się również na temat trapiący wiele urządzeń tego typu, czyli baterii. Firma chce wydłużyć czas pracy urządzenia z dwóch dni do tygodnia. Yu podkreśla jednak, że nowe funkcje związane ze sztuczną inteligencją oraz eSIM w jednym urządzeniu mogą ograniczyć czas życia na baterii zaledwie do 22 godzin. Huawei nie chce zwiększać rozmiarów smartwatcha, co byłoby konieczne w przypadku użycia większej baterii. Jak zatem wydłużyć czas pracy?

Zamiast wykorzystywać ogniwa o większej pojemności, Huawei zwróciło się do Qualcomm z zamiarem opracowania nowego chipsetu dla urządzeń typu smartwach, który zapewniłby dłuższy czas pracy na baterii. "Chcemy dokonywać większych udoskonaleć i sprawiać, że użytkowanie będzie dużo lepsze niż obecnie. To jest mój cel. Chcemy sprawić, że nasz smartwach będzie bardziej użyteczny, bardziej osobisty i funkcjonalny oraz będzie dłużej działał na baterii" - powiedział Richard Yu. Nie powinno być zaskoczeniem, że Huawei nawet w tym segmencie zwraca się w kierunku sztucznej inteligencji. W końcu ostatnie dwa SoC Kirin (970 i właśnie zapowiedziany 980) zostały wyposażone w jednostki NPU (Neural Processing Unit). Dołączenie AI do urządzenia takiego jak smartwatch może sprawić, że znacznie zwiększy się rola zegarków jako osobistych asystentów. W maju do prasy wyciekły rendery Huawei Watch 2 (2018) i wszystko wskazuje na to, że prace nad tą wersją zostały skasowane.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei pracuje nad użytecznym smartwatchem ze sztuczną inteligencją

 0