Huawei prześcignął Apple. Jest drugim największym producentem smartfonów

Huawei prześcignął Apple. Jest drugim największym producentem smartfonów

Firma analityczna Counterpoint Research właśnie sporządziła raport pokazujący udziały producentów w rynku smartfonów. Możemy się dzięki temu dowiedzieć, że chiński koncern Huawei  jest obecnie drugim największym producentem smartfonów.

Od dawna prym na tym polu wiódł Samsung i w przeciągu ostatnich dwóch lat zdarzyły się jedynie dwa takie miesiące, w których musiał ustąpić Apple. Tymczasem po raz pierwszy w historii to firma Huawei zajęła drugie miejsce w udziałach na rynku smartfonów. Jest to ogromny sukces firmy, o  której jeszcze 5 lat temu niewiele osób w ogóle słyszało, a nawet jeśli, to utożsamiano ją raczej z budżetowymi urządzeniami o przeciętnej jakości. Niestety znalazła się w tych dobrych wieściach także łyżka przysłowiowego dziegciu.

Huawei jest drugim obecnie pod względem udziałów w rynku producentem smartfonów. Niestety duży nacisk na rodzimy rynek może ograniczyć ekspansyjny potencjał.

Znaczna część sprzedaży Huawei pochodziła z rodzimych Chin, a Peter Richardson, dyrektor działu analitycznego w Counterpoint Research, zauważył, że może potencjalnie przełożyć się to na ograniczone możliwości rozwoju w przyszłości. Jak wynika z innego zestawienia Counterpoint, żaden ze smartfonów Huawei nie znalazł się w dziesiątce najlepiej sprzedających się urządzeń tego typu na świecie. Huawei niewątpliwie stara się kreować swoją markę w segmencie premium, a za miesiąc odbędzie się premiera Huawei Mate 10, flagowego smartfona z Androidem i własnym SoC Kirin 970, produkowanym w technologii 10 nm, z 8-rdzeniowym procesorem i zaawansowanym układem AI. Chińska korporacja pokłada w tym produkcie ogromne nadzieje i liczy, że stanie się sprzedażowym hitem na całym świecie, co niewątpliwie pomogłoby przezwyciężyć przedstawiony powyżej problem.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei prześcignął Apple. Jest drugim największym producentem smartfonów

 0