Huawei przyznaje się do oszustwa i udostępnia tryb wysokiej wydajności

Huawei przyznaje się do oszustwa i udostępnia tryb wysokiej wydajności

Próby reklamowania aparatów w smartfonach przy pomocy zdjęć wykonanych profesjonalną lustrzanką, to nie jedyna kontrowersyjna zagrywka Huawei, jakiej w ostatnim czasie dopuścił się ten chiński producent smartfonów. Tym razem firma została przyłapana na optymalizacji urządzeń, dzięki czemu osiągały one lepsze wyniki w benchmarkach, niż faktycznie powinny. W internecie oczywiście zawrzało, a pod adresem Huawei posypały się niekoniecznie cenzuralne wypowiedzi. Huawei wykorzystywało oprogramowanie smartfona do wykrywania benchmarków. Kiedy uruchomiono program testujący, smartfon przestawiał się w tryb najwyższej wydajności, co gwarantowało dużo lepsze wyniki w testach.

Huawei przyznało się do oszustwa, jednocześnie zaznaczając, że wyniki uzyskane w benchmarkach i tak nie pokrywają się z wydajnością w codziennym użytkowaniu.

Wiele osób dowiedziawszy się o możliwości przejścia w tryb wysokiej wydajności, zaczęło się domagać od Huawei udostępnienia takiej opcji publicznie, by każdy mógł z niej skorzystać w dowolnej chwili. Co dość zaskakujące, Huawei faktycznie taki tryb udostępniło i spełniło żądania zaniepokojonych klientów. Oszukiwanie benchmarków nie jest tak naprawdę wcale nową praktyką i jest to stosowane niemal tak długo, jak w sprzedaży są smartfony. Samsung również został przyłapany na takich nieuczciwych praktykach, podkręcając procesor Exynos poza codzienną wydajność w Galasy S4. HTC wpadło w podobny sposób, na wprowadzającej w błąd optymalizacji przy promowaniu One M8. Tutaj jednak producent bronił się faktem, że każdy mógł tę opcję wyłączyć. Rok później również i OnePlus dało się złapać na oszukiwaniu podczas premiery OnePlus 5.

Huawei przyłapane na oszukiwaniu w benchmarkach. Jak się tłumaczą?

Teraz Huawei starało się ukazać Huawei P20, P20 Pro, Nova 3 i Honor Play w jak najlepszym świecie, niekoniecznie jednak uczciwie. Teraz firma zamierza nawiązać bliższą współpracę z twórcami benchmarków i ma nadzieję na odbudowanie zaufania, pozwalając zewnętrznym firmom na niezależną weryfikację swoich działań. Co więcej, Huawei udostępni publicznie tryb wysokiej wydajności, który znacząco zwiększa wydajność urządzeń wraz z aktualizacją EMUI 9.0. dając użytkownikom możliwość wyboru w jaki sposób chcą wykorzystywać swoje urządzenia. "Huawei szanuje prawa konsumentów do wyboru sposobu użytkowania swoich urządzeń. W związku z tym, Huawei udostępni użytkownikom publiczny dostęp do 'Trybu Wydajności' w EMIU 9.0, tak by to użytkownik decydował, kiedy skorzystać z maksymalnej mocy swojego smartfona".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei przyznaje się do oszustwa i udostępnia tryb wysokiej wydajności

 0