Huawei Smart TV X65 - nadchodzi pierwszy OLED TV od chińskiego giganta

Huawei Smart TV X65 -  nadchodzi pierwszy OLED TV od chińskiego giganta

Huawei w ubiegłym roku postanowiło spróbować swoich sił na rynku telewizorów, wypuszczając swoje pierwsze smart TV, zarówno pod własną marka, jak i Honor. Dotychczas jednak chiński gigant stawiał na technologię QLED, ale lada moment doczekać mamy się nowego telewizora z matrycą OLED. Mowa tu o modelu Huawei Smart TV X65, który jak sama nazwa wskazuje, dostępny będzie z ekranem o przekątnej 65 cali. Produkt ten zwiastowany był od jakiegoś czasu, ale do sieci wypuszczono właśnie plakaty zapowiadające jego premierę, które zdradzają wiele interesujących szczegółów na temat urządzenia. Trzeba przyznać, że jeśli Chińczycy dobrze wycenią ten sprzęt, to może stanowić on ciekawą alternatywę dla telewizorów OLED od LG i innych producentów.

Lada moment mamy się doczekać pierwszego telewizora Huawei z matrycą OLED. Mowa tu o modelu Huawei Smart TV X65.

Huawei Smart TV X65 -  nadchodzi pierwszy OLED TV od chińskiego giganta

I tak, Huawei Smart TV X65 oprócz panelu OLED, który stanowić ma jego największą zaletę, a to za sprawą głębokiej czerni, nieskończonego kontrastu, nasyconych kolorów, szerokich kątów czy braku problemu z nierównomiernym podświetleniem, otrzyma jeszcze kilka ciekawych funkcjonalności. Jedną z nich jest wysuwana kamerka umieszczona nad wyświetlaczem. Ta zawierać będzie sensor oświetlenia, który dostosuje obraz na ekranie pod względem jasności czy naturalności kolorów. Telewizor wyposażony będzie także w aż 14 głośników umieszczonych za ekranem. Proces ich kalibracji pozwolić ma na stworzenie profilu naszego pomieszczenia, tak by zapewnić użytkownikom efekt dźwięku przestrzennego.

Huawei Smart TV X65 działać ma ponadto pod kontrolą Hongmeng OS, czyli autorskiego systemu operacyjnego Huawei. Ten wykorzystywany jest już w zeszłorocznych smart TV tego producenta i zapewne przedsiębiorstwo chce go dobrze przetestować zanim trafi do smartfonów. Prezes firmy, Richard Yu, zdradził, że telewizor będzie wspierał nowe możliwości sterowania i spekuluje się, że być może chodzi o podobną technologię sterowania bezdotykowymi gestami, jaka znajduje się w smartfonach z serii P40. Niewykluczone jest także wykorzystanie układu NPU do śledzenia oczu i pozycji użytkownika. Pełna prezentacja Huawei Smart TV X65 odbyć ma się już jutro i zapewne wtedy poznamy cenę i datę premiery, choć zapewne produkt w pierwszej kolejności trafi do Chin.        

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei Smart TV X65 - nadchodzi pierwszy OLED TV od chińskiego giganta

 0