Huawei stworzył zaskakująco ciekawy klon Apple iPad Pro z dołożonym 5G

Huawei stworzył zaskakująco ciekawy klon Apple iPad Pro z dołożonym 5G

Klon iPada Pro od Huawei pojawia się w najgorszym możliwym momencie, a jednocześnie jest to prawdopodobnie jeden z najlepszych tabletów z Androidem z aktywnym digitizerem. MatePad Pro ma nawet 5G, niestety urządzenie mocno może ucierpieć z powodu braku Google Play, dlatego Huawei ma planuje sprzedawać urządzenie tylko w Azji i Europie. Huawei czerpie wiele inspiracji z produktów Apple. Wcześniej widzieliśmy choćby MateBooka, który jest bardzo podobny do MacBooka Pro. Zamiłowanie Huawei do estetyki Cupertino nie kończy się jednak na tym. W tym tygodniu firma ogłosiła, że ​​MatePad Pro 5G wygląda bardzo podobnie do iPada Pro firmy Apple z kilkoma dodatkowymi funkcjami i poprawkami w projekcie. O ile Huawei nie skopiowało zdolności urządzenia do zbyt łatwego wyginania się, to nikt nie powinien uznać, że Huawei wybitnie mocno zgrzeszyło.

Huawei nawet nie stara się ukrywać, że czerpie inspiracje z Apple. Tym razem wydali urządzenie bardzo podobne do iPada Pro, w niektórych aspektach nawet je przewyższając.

MatePad Pro 5G jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 10,8 cala i rodzielczości 2560 x 1600, czyli jest nieco mniejszy niż 11-calowy panel iPada Pro, ale jego stosunkowo małe ramki pozwalają Huawei uzyskać 90-procentowy stosunek ekranu do obudowy. Panel OLED MatePada może mieć porównywalnie dobre kolory co Liquid Retina (LCD) iPada Pro dzięki odwzorowaniu pełnej przestrzeni barw DCI-P3, ale brakuje tu częstotliwości odświeżania 120 Hz. W otworze w ekranie znajduje się 8-megapikselowy aparat do selfie, a z tyłu drugi, 13 MP aparat. Rysik M Huawei można magnetycznie przymocować z boku i ładować przez port USB-C. Reklamowane wsparcie dla 4096 poziomów nacisku i opóźnienie wejściowe wynoszące 20 ms brzmią całkiem nieźle - przynajmniej na papierze -  Apple Pencil ma niemal identyczne parametry.

Co ciekawe, firma dodała również bezprzewodowe ładowanie tabletu o mocy do 27 W i ładowanie odwrotne do 7,5 W. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osłony klawiatury, ponieważ nie ma dedykowanego złącza, takiego jak Smart Keyboard Folio firmy Apple. Wszystko to napędza SoC Kirin 990 SoC w połączeniu z 6 lub 8 GB pamięci RAM i 128, 256 lub 512 GB dysku. Firma w środku umieściła baterię 7250 mAh, a cały tablet waży 460 gramów. iPad Pro oferuje tylko Wi-Fi i 4G, Huawei MatePad Pro dodaje do tego wszystkiego 5G. Jednym z obszarów, w którym Huawei będzie trudniej konkurować, jest oprogramowanie. iPadOS nie jest idealny, ale skoncentrowany na tabletach system operacyjny Apple ma wiele funkcji zwiększających wydajność , nie wspominając już o doskonałej współpracy z innymi urządzeniami Apple. Co więcej istnieje Sidecar, który pozwala używać iPada Pro jako drugiego ekranu komputera MacBook Pro. Huawei na Androidzie i to bez Google Play niestety może wypaść tutaj gorzej. Urządzenie trafi do sprzedaży w kwietniu, a ceny zaczynają się od 549 euro za wersję z Wi-Fi, 599 euro za LTE i 799 euro za 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei stworzył zaskakująco ciekawy klon Apple iPad Pro z dołożonym 5G

 0