Huawei szuka nowych możliwości? Firma interesuje się branżą samochodów elektrycznych

Huawei szuka nowych możliwości? Firma interesuje się branżą samochodów elektrycznych

Huawei, który od pewnego czasu pozostaje na niełasce amerykańskich władz po cichu liczył, że sytuacja odwróci się po objęciu sterów przez nowego gospodarza Białego Domu Joe Bidena, ale aktualnie nic nie wskazuje na to, by kurs wyznaczony przez Donalda Trumpa uległ poważnym zmianom. W konsekwencji chiński producent smartfonów notujący w minionych miesiącach spadki w sprzedaży smartfonów musi patrzeć również na inne segmenty działalności. Ostatnio pisaliśmy, że firma zainwestuje w hodowlę trzody chlewnej, proponując stosowne rozwiązania np. rozpoznawanie twarzy dla świń. Gigant współpracuje też z przemysłem wydobywczym węgla, a to nie koniec ekspansji. Huawei bowiem poważnie interesuje się branżą motoryzacyjną, dokładniej produkcją samochodów elektrycznych zdobywających coraz większą popularność.

Huawei ma mocno interesować się branżą pojazdów elektrycznych, co sugeruje, że w przyszłości może zająć się ich produkcją.

Huawei szuka nowych możliwości? Firma interesuje się branżą samochodów elektrycznych

Huawei prowadzi rozmowy z należącym do Chin Changan Automobile i innymi producentami w celu wykorzystania ich fabryk do opracowywania pojazdów elektrycznych. Firma jest w kontakcie także ze wspieraną przez Pekin grupą BAIC BluePark New Energy Technology, zaś plan zapowiada potencjalnie poważną zmianę kierunku dla Huawei po prawie dwóch latach od nałożenia sankcji. Czy będą to auta z logiem Huawei? Cóż rzecznik poproszony przez Reutersa o komentarz nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi stwierdzając, że Huawei nie produkuje samochodów. Niewykluczone, że przedstawiciel przedsiębiorstwa nie może na ten moment ujawniać konkretów lub Chińczycy będą inaczej funkcjonować na tym rynku. Trzy źródła cytowane przez Reuters sugerują jednak, że korporacja rozpoczęła prace nad planami nowych pojazdów elektrycznych.

Chińskie firmy technologiczne coraz bardziej koncentrują się na wspomnianych autach, ponieważ Pekin mocno promuje bardziej ekologiczne rozwiązania jako sposób na ograniczenie zanieczyszczania powietrza. W Stanach Zjednoczonych również Amazon i Alphabet Inc rozwijają technologię związaną z motoryzacją lub inwestują w start-upy z inteligentnymi samochodami. Huawei od lat opracowuje szereg technologii dla pojazdów elektrycznych, w tym systemy oprogramowania samochodowego, czujniki samochodowe i sprzęt dedykowany sieci 5G.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei szuka nowych możliwości? Firma interesuje się branżą samochodów elektrycznych

 0