Huawei twierdzi, że jego składany smartfon będzie mógł zastąpić PC

Huawei twierdzi, że jego składany smartfon będzie mógł zastąpić PC

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Samsung zamierza rozpocząć rewolucję na rynku smartfonów za sprawą składanego telefonu, który po rozłożeniu oferować będzie ekran w rozmiarze tabletu. Koreański gigant przyznał nawet ostatnio, że urządzenie to może być zaprezentowane pierwszy raz już w listopadzie (choć na rynkowy debiut poczekamy zapewne do przyszłego roku), ale to nie jedyny producent pracujący nad takowym sprzętem. Z przecieków wynika, że swoje rozkładane smartfony opracowują także LG oraz Huwei, a niewykluczone są również inne chińskie firmy, w tym Oppo oraz Xiaomi. Nic więc dziwnego, że Samsung postanowił przyspieszyć prace nad modelem, o którym słyszymy już od lat, by jego Galaxy X (lub Galaxy F) mógł się pochwalić tytułem pierwszego składanego smartfona na rynku. Wygląda jednak na to, że nie przyjdzie nam długo czekać na podobny produkt ze strony Huawei.

Zdaniem prezesa Huawei, składane smartfony z elastycznymi ekranami w większym stopniu zastąpią komputery.

W obszernym wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie Die Welt, szef Huawei, Richard Yu, przyznał, że ludzie wciąż używają komputerów głównie dlatego, że wyświetlacze w smartfonach są za małe. „Zmienimy to. Możliwym rozwiązaniem jest ekran, który się rozkłada” - wyznał szef chińskiego giganta, który jednocześnie potwierdził, że Huawei już pracuje nad takim telefonem i nie będziemy musieli czekać kolejnego roku, by go zobaczyć. Niestety Yu nie chciał zdradzać żadnych szczegółów na temat sprzętu, nie wiemy więc w jaki sposób rozkładać ma się ich smartfon (na 2 części czy więcej itd.). Ujawnił on jednak, że w przyszłym roku wypuszczą na rynek duży telefon ze wsparciem dla technologii 5G oraz usprawnionym wsparciem sztucznej inteligencji, na którą Chińczycy mocno stawiają w ostatnim czasie.

Zdaniem Yu smartfony odgrywają coraz istotniejszą rolę w naszym życiu i szybko nie ulegnie to zmianie. Szef Huawei podkreślił, że „nie ma urządzenia, które byłoby bardziej osobiste” i odgrywałoby tak kluczową rolę zarówno w pracy, życiu prywatnym lub w rozrywce, a za sprawą sztucznej inteligencji nasze telefony stają się coraz „inteligentniejsze”. SI w przyszłości nie będzie ograniczać się do poprawy pracy aparatów i przynieść ma korzyści w ramach technologii AR czy wykorzystywane będzie do tłumaczenia języków obcych w czasie rzeczywistym. Zanim jednak zobaczymy składany smartfon Huawei w akcji, to już 16 października firma zaprezentuje nowy flagowy model Mate 20 Pro, który zrobi użytek z 7 nm procesora Kirin 980.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei twierdzi, że jego składany smartfon będzie mógł zastąpić PC

 0