Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest wydajniejszy niż A12 Bionic z iPhone`ów

Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest wydajniejszy niż A12 Bionic z iPhone`ów

Podczas targów IFA 2018, Huawei pokazało pierwszy na świecie SoC wyprodukowany w procesie 7 nm FinFET, który finalnie ma trafić do nadchodzących flagowców Mate 20 i Mate 20 Pro. Mowa tu oczywiście o zapowiadanym od jakiegoś czasu procesorze Kirin 980. Niestety dla Huawei, to Apple pierwsze w swojej nowej linii iPhone'ów wprowadziło na masowy rynek SoC wyprodukowane przez TSMC również w procesie 7 nm FinFET. To Huawei pierwsze zaprezentowało działający procesor wyprodukowany w 7 nm FinFET, ale to Apple w pewien sposób wygrało wyścig, wyprzedzając konkurenta pod względem rynkowej premiery. Taka sytuacja nie odbiera jednak firmie Huawei pewności siebie. Chiński gigant uważa, że Kirin 980 jest wystarczająco mocny, by zostawić A12 Bionic daleko w tyle.

Czy Kirin 980 wyprzedzi A12 Bionic od Apple? Huawei nie ma co do tego żadnych wątpliwości.

Huawei podkreśla, że firma pracowała nad układem Kirin 980 ponad trzy lata, a HiSilicon - ich oddział odpowiadający za produkcję chipsetów, miał za zadanie skupić się na trzech kategoriach: mocy i wydajności, inteligencji i łączności. Podobnie jak A12 Bionic, Kirin 980 również składa się łącznie z 6,9 miliarda tranzystorów. Jednakże w zestawieniu z poprzednią generacją (której Huawei niestety nie wymienia z nazwy), to Kirin 980 osiąga o 75 procent lepszą wydajność, a przypadku GPU różnica w prędkości działania to 46 procent na korzyść nowego rozwiązania. Huawei zdecydowało się również dostarczyć informacji na temat wydajności energetycznej.  Okazuje się, że Kirin 980 jest 57 procent bardziej efektywny, niż procesory poprzedniej generacji, a GPU osiąga tutaj aż o 178 procent lepsze wyniki.

Huawei chwali się również, że w momencie premiery Kirin 980 będzie pierwszym na świecie procesorem wspierającym LTE Cat.21 ze szczytową wartością pobierania na poziomie 1,4 Gbps. Dedykowane NPU wspiera procesowanie w czasie rzeczywistym i ma możliwość rozpoznawania 4500 obrazów na minutę. Jednostka NPU (Neural Processing Unit) ma się uczyć w trakcie użytkowania urządzenia i sprawiać, że procesor będzie lepiej zarządzał baterią, co ma wydłużyć jej żywotność. Kirin 980 pojawi się w Mate 20 i Mate 20 Pro, które to zostaną oficjalnie zaprezentowane już 16 października tego roku.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei twierdzi, że Kirin 980 jest wydajniejszy niż A12 Bionic z iPhone`ów

 0