Huawei uderza w USA i oskarża o prześladowanie pracowników i cyberataki

Huawei uderza w USA i oskarża o prześladowanie pracowników i cyberataki

Konflikt między Huawei a rządem Stanów Zjednoczonych dał o sobie po raz kolejny znać. Producent oskarżył bowiem amerykańskie władze o organizację kampanii polegającej na zastraszaniu pracowników, a także przeprowadzaniu cyberataków w celu infiltracji jej wewnętrznej sieci. Największa firma technologiczna twierdzi, iż USA poinstruował organa ścigania, by groziły i manipulowały swoimi pracownikami. Niestety przedsiębiorstwo nie poinformowało o źródle tych rewelacji. „Wykorzystuje się wszelkie dostępne narzędzia w tym zarówno uprawnienia sądownicze oraz administracyjne do zakłócania normalnej działalności biznesowej Huawei i jego partnerów” - stwierdzono w oświadczeniu. Wśród innych zarzutów wymieniono również zatrzymywanie transportu, odmowę przyznawania wiz, wysyłanie agentów federalnych do domów pracowników firmy czy podszywanie się pod przedstawicieli korporacji.

Huawei twierdzi, że władze USA prześladowały pracowników i przeprowadzały cyberataki na sieć przedsiębiorstwa.

Huawei uderza w USA i oskarża o prześladowanie pracowników i cyberataki

Oświadczenie chińskiego giganta jest odpowiedzią na raport Wall Street Journal, w którym twierdzono, że Departament Sprawiedliwości bada rzekomą kradzież patentów przez Huawei czemu sam zainteresowany wielokrotnie zaprzeczał. Chińskie przedsiębiorstwo stało się swego rodzaju zakładnikiem w wojnie handlowej prowadzonej przez Donalda Trumpa z władzami w Pekinie, z kolei amerykański przywódca nie zaprzeczał, iż traktuje producenta jako kartę przetargową we wspomnianym konflikcie. Jakiś czas temu firmę wpisano na czarną listę, która uniemożliwia handel z korporacjami ze Stanów Zjednoczonych, aczkolwiek niedawno przedłużono tymczasowe zezwolenie pozwalające na wymianę handlową. Niestety nie wiemy, czy do listopada cała wojna przejdzie do historii.

Kolejnym ciosem dla Huawei może być podpisana deklaracja między USA oraz Polską dotycząca budowy w naszym kraju sieci 5G. Do tego faktu odnieśli się Chińczycy, sprzeciwiając się upolitycznianiu technologii 5G i zapewniając, że przedsiębiorstwo należy wyłącznie do pracowników i żadna organizacja rządowa czy wewnętrzna organizacja nie posiada w nim udziałów ani w żaden sposób go nie kontroluje. Ostatnie zdanie nie stanowi ogromnego zaskoczenia, albowiem Huawei wielokrotnie oskarżano o współpracę z chińskimi władzami.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei uderza w USA i oskarża o prześladowanie pracowników i cyberataki

 0