Huawei zaktualizuje blisko 100 urządzeń z Androidem do HarmonyOS. Migracja już wystartowała

Huawei zaktualizuje blisko 100 urządzeń z Androidem do HarmonyOS. Migracja już wystartowała

Huawei zaprezentował drugą wersję swojego systemu HarmonyOS i kilka nowych urządzeń, które otrzymają nowy OS - jednak nie są to smartfony (wciąż brak oficjalnej zapowiedzi P50), a dwa zegarki i dwa tablety. Huawei planuje jednak wprowadzić Harmony na ogromną ilość obecnych już na rynku urządzeń. Taka migracja to ogromne przedsięwzięcie, firma planuje dokonać zmian na około 100 urządzeniach (telefony i tablety) i przejść z Androida na HarmonyOS 2.0. Należy pamiętać, że początkowo migracja będzie dokonywana jedynie w Chinach, więc właściciele Huawei na Zachodzie będą musieli poczekać – a firma nie wspomniała o tym, kiedy urządzenia w pozostałych częściach świata przejdą na nowy system operacyjny.

Huawei od wczoraj rozpoczął wielką akcję migracji swoich urządzeń do HarmonyOS 2.0. Początkowo aktualizację otrzymają tylko Chińczycy.

Pierwsze w kolejce do aktualizacji są najnowsze flagowe modele, a ich użytkownicy mogą zarejestrować się, aby otrzymywać HarmonyOS 2.0 (za pomocą aplikacji My Huawei i Huawei Club). Wśród wymienionych urządzeń jest Mate 30 z 2019 roku, serie P40 i Mate 40, podobnie jak oryginalny MatePad Pro. W trzecim kwartale Harmony otrzymają starsze modele Huawei Mate 20, a także serie nova 6, 7 i 8 oraz MatePad. Nie wiadomo co z modelami "Lite", choć prawdopodobnie one się nie załapią. W czwartym kwartale zostanie zaktualizowanych kilka serii V i S, a także starsze flagowce, takie jak P30 Pro, Mate 20 X i kilka tabletów M6 i wiele innych.

W pierwszej połowie przyszłego roku kilka bardzo starych modeli, w tym seria Huawei P10 (2017), seria Mate 10 (również 2017), urządzenia P20 i Mate 20 również przejdą na Harmony. Najstarsze urządzenia na liście to prawdopodobnie Mate 9 z 2016 roku. Początkowe wdrożenie tylko w Chinach odpowiada na pytanie, czy Harmony rozwiązuje cokolwiek w kwestii usług Google - w Chinach są one i tak niedostępne, więc użytkownicy nic nie tracą. Na Zachodzie natomiast osoby, które wgrały usługi od wielkiego G, mogą nie chcieć dokonywać aktualizacji w obawie o zablokowanie nieoficjalnych zmian.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zaktualizuje blisko 100 urządzeń z Androidem do HarmonyOS. Migracja już wystartowała

 0