Huawei zamierza wyprodukować telewizor 8K z technologią 5G

Huawei zamierza wyprodukować telewizor 8K z technologią 5G

Huawei podobnie jak większość producentów sprzętu technologicznego stara się wyprzedzić swoich rywali oferując możliwie najlepsze oraz najbardziej zaawansowane produkty. Tym razem popularne chińskie przedsiębiorstwo postanowiło wprowadzić innowacyjny model telewizora. Otóż z dostępnych informacji wynika, że Huawei niebawem stworzyć pierwszy telewizor 8K z obsługą bezprzewodowej sieci 5G. Po co montować najnowszy modem? Oczywiście, aby użytkownik mógł bez większego trudu na przykład pobrać duże filmy czy skorzystać z usług streamingowych w najwyższej jakości bez utraty płynności. Co ciekawe urządzenie ma pełnić także rolę routera, do którego podłączymy pozostałe urządzenia, aczkolwiek tutaj nie znamy żadnych konkretów. Podobnie jak w przypadku pozostałych parametrów technicznych z wyjątkiem faktu, iż za połączenie z siecią odpowiedzialne będzie identyczne rozwiązanie znane z Huawei Mate 20 X 5G.

Huawei zamierza stworzyć telewizor 8K ze wsparciem dla sieci 5G. Premiera urządzenia miałaby się odbyć jeszcze w 2019 roku.

Huawei zamierza wyprodukować telewizor 8K z technologią 5G

Obecność rozdzielczości 8K to niewątpliwy plus w przypadku wspomnianego telewizora. Oferuje ona znacznie większą liczbę pikseli niż w przypadku 1080p. Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie TV miałby trafić do sklepów, ale jeśli doniesienia są prawdziwe to najpewniej nastąpi to jeszcze w 2019 roku. Cena w przypadku sprzętu także odgrywa kluczową rolę i nie powinniśmy oczekiwać, iż telewizor wyposażony w najbardziej zaawansowane na rynku opcje kupimy za kwotę porównywalną z produktami wspierającymi standard 4K. Miejmy jednak nadzieję, że Huawei nie przesadzi w drugą stronę i nie zażąda za swoje urządzenie astronomicznej sumy. Mocne wejście Huawei w rynek telewizorów byłoby doprawdy interesujące, ponieważ tutaj podobnie jak w branży smartfonów rządzi Samsung.

Oferuje on już TV 8K, aczkolwiek bez modemu 5G. Nie jest to tania zabawka i aby stać się jej posiadaczem musimy wyłożyć z portfela 4999 dolarów. Z kolei wielu pozostałych producentów telewizorów takich jak LG Electronics oraz Sharp planuje wprowadzić modele 8K, ale dopiero w przyszłym roku. Warto podkreślić, że jakiś czas temu Huawei wszedł też na rynek komputerów przenośnych i dotychczas skutecznie pokazał, że nie straszni mu giganci w postaci HP, Asusa, czy Della. W tym roku przedsiębiorstwo ujawniło MateBook X Pro 2019, który chociaż nie przynosi rewolucyjnych innowacji to może pochwalić się mianem jednego z cieńszych laptopów dostępnych w sklepach.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zamierza wyprodukować telewizor 8K z technologią 5G

 0