Huawei zapowiada Mate 20X - gamingowy smartfon z ogromnym wyświetlaczem

Huawei zapowiada Mate 20X - gamingowy smartfon z ogromnym wyświetlaczem

Moda na smartfony gamingowe jest powoli zauważana przez coraz większą ilość producentów i wygląda na to, że również Huawei wyda swój model przeznaczony dla graczy. Wszystko wskazuje na to, że chiński producent szykuje na 16 października całkiem sporą niespodziankę. Podczas gdy wszyscy oczekują oficjalnej prezentacji Mate 20 i Mate 20 Pro, powinniśmy się również przygotować na zaskoczenie w postaci nadchodzącego Mate 20X, który według przecieków będzie wyposażony w potężne podzespoły, pojemną baterię i ogromny wyświetlacz. Na swoim koncie na portalu Twitter, Huawei zdradziło istnienie gamingowego smartfona, który ma wedle producenta umożliwiać dłuższe sesje z grami - zapewne dzięki pojemnej baterii. Wśród wpisów pod zapowiedzią pojawiło się jednak wiecej detali na temat tej nowości.

Huawei zdradził, że w rękawie ma jeszcze przynajmniej jednego asa. Chińczycy nieoczekiwanie zdradzili, że już za kilka dni zaprezentują gamingowy smartfon Mate 20X.

Premiery Huawei Mate 20X można się spodziewać równocześnie z oczekującymi na prezentację modelami Mate 20 i Mate 20 Pro i w kontekście rozmiaru, Mate 20X ma przyćmić wszystkie modele wydane przez Huawei. Wszystko to za sprawą ogromnego wyświetlacza OLED o przekątnej 7,21 cala. Według ujawnionych informacji rozdzielczość w smartfonie ma wynosić 2240 x 1080. Wszystko również wskazuje na to, że podobnie jak w przypadku pozostałych dwóch nadchodzących modeli i tutaj zastosowany zostanie Kirin 980 SoC. Mate 20X będzie prawdopodobnie również wspierał technologię GPU Turbo i oferował do 8 GB pamięci RAM oraz  kilka wersji różniących się ilością pamięci wewnętrznej na dane.

Tak duży wyświetlacz w Huawei Mate 20X oznacza, że producent miał więcej miejsca na umieszczenie pojemniejszej baterii, jednak obecność drugiej generacji jednostki NPU (Neural Processing Unit) wraz z procesorem Kirin 980 i wyświetlaczem OLED oznacza dużo większy apetyt na energię. Co również istotne, najnowsza zapowiedź udostępniona przez producenta może ujawniać zastosowanie w gamingowym smartfonie zaawansowanego systemu chłodzenia, który pozwoli na pracę CPU i GPU z domyślnymi częstotliwościami, bez throttlingu. Premiera nowych smartfonów Huawei odbędzie się 16 października i z pewnością będzie to ekscytujące wydarzenie obfitujące w niespodzianki.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zapowiada Mate 20X - gamingowy smartfon z ogromnym wyświetlaczem

 0