Huawei zapowiada serię P60, smartfony stworzone dla mobilnych fotografów

Huawei zapowiada serię P60, smartfony stworzone dla mobilnych fotografów

Huawei właśnie ogłosiło swoją nową flagową serię telefonów P60, na którą składają się trzy modele: bazowy Huawei P60, mocniejszy Huawei P60 Pro i Huawei P60 Art, który oferuje bardziej oryginalny design.

Wszystkie trzy telefony mają tę samą podstawę – 6,67-calowy ekran LTPO OLED o rozdzielczości FHD+ (1220×2700 px) i częstotliwości odświeżania 1-120 Hz. Panele są chronione szkłem Kunlun i mają wbudowany skaner linii papilarnych.

Huawei właśnie ogłosiło swoją nową flagową serię telefonów P60, na którą składają się trzy modele: bazowy Huawei P60, mocniejszy Huawei P60 Pro i Huawei P60 Art.

Praktycznie od początku flagowce Huawei słynęły z zaawansowanych możliwości fotograficznych i nie inaczej jest tym razem. Wszystkie trzy telefony mają tę samą 48 MP jednostkę z czujnikiem RYYB i optyczną stabilizacją obrazu (OIS). Sensor zapewnia dziesięciostopniową zmienną przysłonę f/1,4-f/4,0 z automatycznym przełączaniem w zależności od sceny. Takie rozwiązanie powinno zapewniać optymalną ilość światła, w zależności od warunków fotografowania. Materiały marketingowe Huawei chwalą możliwości przechwytywania światła nowego czujnika RYYB jako wiodące w branży. Główny aparat obsługuje również nagrywanie wideo w rozdzielczości do 4K.

Huawei

Przechodząc do szerokokątnej jednostki – P60 i P60 Pro oferują ten sam 13 MP sensor z przysłoną f/2.2, podczas gdy P60 Art otrzymuje 40 MP aparat z tą samą przysłoną. Znajdziemy tu również teleobiektyw – P60 oferuje 12 MP moduł z przysłoną f/3,4, OIS i obiektywem równoważnym 125 mm. P60 Pro i P60 Art otrzymują bardziej zaawansowane 48 MP moduły teleobiektywu z OIS i odpowiednikiem obiektywu 90 mm z 3,5-krotnym zoomem optycznym i 100-krotnym zoomem cyfrowym. Teleobiektyw w P60 Pro i P60 Art ma przysłonę f/2.1, która powinna znacznie lepiej radzić sobie w nocnych ujęciach niż konkurencyjne aparaty tego typu od innych producentów. Huawei twierdzi, że jego nowy teleobiektyw może uchwycić największą ilość światła w branży, a sensor posiada również stabilizację w trzech osiach. Ponadto Seria P60 jest wyposażona w silnik tekstur Huawei XD Fusion Pro, który stara się odtwarzać tekstury obiektów tak precyzyjnie, jak są postrzegane przez ludzkie oko.

Huawei

Niestety trzy telefony P60 są wyposażone w chipset Snapdragon 8+ Gen 1 i to w wersji 4G. Otrzymujemy więc zeszłoroczny flagowy SoC Qualcomm bez modułu 5G. Godną odnotowania funkcją jest za to jest możliwość wysyłania i odbierania wiadomości satelitarnych Beidou. Można wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, gdy w pobliżu nie ma sygnału naziemnego, ale ta funkcja będzie ograniczona do Chin, więc z naszej perspektywy to jedynie ciekawostka. 

Huawei

Huawei P60 i P60 Pro otrzymały akumulatory o pojemności 4815 mAh z ładowaniem przewodowym 66 W w modelu bazowym i 88 W w wariancie Pro. Obie wersje obsługują również ładowanie bezprzewodowe 50 W. P60 Art ma nieco większą pojemność baterii 5100 mAh, a ogniwo jest krzemowo-węglowe, zapewniając wyższą gęstość energii w porównaniu z odpowiednikami litowo-jonowymi. Wszystkie trzy telefony działają pod kontrolą systemu Harmony OS 3.1 i mają stopień ochrony IP68.

Huawei P60 i P60 Pro są dostępne w kolorach Feather Purple, Feather Black, Emerald Emerald, a także w limitowanej opcji Rococo White. P60 Art jest dostępny w kolorach Blue Sea i Quicksand Gold.

Huawei

Ceny P60 w Chinach zaczynają się od 4488 CNY (ok. 2826 zł) za podstawową wersję 128 GB, a za model Pro zapłacimy co najmniej 6988 CNY (ok. 4401 zł). Z kolei P60 Art kosztuje co najmniej 8988 CNY (5661 zł). Europejska premiera zaplanowana jest na 9 maja na specjalnym wydarzeniu w Monachium.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zapowiada serię P60, smartfony stworzone dla mobilnych fotografów

 0