Huawei zapowiada swoje inteligentne okulary

Huawei zapowiada swoje inteligentne okulary

Wczorajsza zapowiedź imponujących flagowych smartfonów Huawei przyniosła prezentację także kilku innych ciekawych produktów tego producenta, w dość niespodziewanych kategoriach, jak inteligentne okulary. W tym celu chiński gigant nawiązał współpracę z koreańską marką specjalizującą się w produkcji okularów, Gentle Monster (ta uznawana jest także za influencera kultury popularnej). Gadżet ten prócz oczywistego zastosowania, stanowić ma także alternatywę dla bezprzewodowych headsetów do rozmów telefonicznych i innych czynności niewymagających użycia rąk. Wydawać by się mogło, że pomysł inteligentnych okularów umarł wraz z Google Glass, ale propozycja Huawei prócz łączności z siecią oferować ma unikalne połączenie modnego gadżetu z technologią. Nie da się ukryć, że zaprezentowane propozycje bez wątpienia można nosić publicznie bez skrępowania, czego nie można było powiedzieć o przywoływanym produkcie Google (ten swoją drogą był zakazany w wielu miejscach).

Huawei zaprezentowało inteligentne okulary, które powstały we współpracy z Gentle Monster.

Huawei zapowiada swoje inteligentne okulary

Urządzenie będące owocem współpracy Huawei i Gentle Monster jest kompaktowe i dość minimalistyczne, a to za sprawą porzucenia wszelkich przycisków i pinów, pozwalając użytkownikom np. na stuknięcie w zausznik okularów, by zaakceptować połączenie. Zastosowano tu także dwa mikrofony wspierane przez technologię beam-forming, która pomóc ma w redukcji hałasów, a wykorzystanie sztucznej inteligencji sprawić ma, że nasz głos będzie wyraźniej słyszalny, nawet kiedy znajdujemy się w tłumie. Na całą elektronikę jaką zastosowano w tym sprzęcie składają się dwie anteny, dwa mikrofony, chipset, moduł ładujący, głośniki i bateria. Półotwarte głośniki ulokowano w taki sposób, by ograniczyć wyciek dźwięku, zapewniając użytkownikom wsparcie dla stereo. Dość łatwo zauważyć tu też pewien brak, czyli zrezygnowanie przez Huawei z kamerki do zdjęć.

Smartfony Huawei P30 i P30 Pro zaprezentowane. Co oferują nowe flagowce?

Etui okularów służy też jako ich ładowarka, która działa bezprzewodowo (wystarczy włożyć sprzęt do środka). Producent nie zapomniał także o zabezpieczeniu przed pyłem i wodą, które potwierdza certyfikat IP67. Dodatkowo wspomniane etui wyposażono w akumulator o pojemności 2200 mAh i port USB typu C. Wiadomo również, że okulary otrzymają wsparcie ze strony cyfrowego asystenta. Chiński producent nie zdradził jednak jeszcze ich ceny, ale wkrótce zaprezentować ma wszystkie szczegóły, a premiera przewidziana jest na lipiec tego roku. Może nie będzie to masowy hit, ale urządzenie,  o ile zostanie rozsądnie wycenione, zapewne znajdzie sowich fanów.

Huawei zapowiada swoje inteligentne okulary

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei zapowiada swoje inteligentne okulary

 0