Huawei znów trolluje Apple i rozdaje powerbanki miłośnikom iPhone`ów

Huawei znów trolluje Apple i rozdaje powerbanki miłośnikom iPhone`ów

Dziś jest ten wielki dzień, kiedy pierwsi chętni będą mogli kupić najnowsze smartfony iPhone. Jak można się domyślać przed sklepami Apple utworzyły się kolejki, a wśród potencjalnych klientów pojawili się również przedstawiciele konkurencji, którzy łatwo wytknęli niedoskonałości iPhone'ów XS i XS Max. W chwili obecnej jedną z większych bolączek nowych modeli iPhone'ów jest pojemność baterii i choć póki co dramat rozgrywa się tylko na papierze, to i tak pojemność baterii jest mniejsza niż w ubiegłorocznych modelach, nie wspominając już o konkurencji na Androidzie. iPhone podkreśla, że poprawiono wytrzymałość baterii od ubiegłego roku. Okazuje się, że iPhone może być tylko porównywany z iPhone'm - a przynajmniej Apple chce, żebyśmy tak myśleli.

Huawei ponownie trolluje Apple i robi to w ciekawy i zabawny sposób.

Sytuację i kontrowersje z baterią w nowych iPhone'ach postanowiło wykorzystać Huawei. Chiński producent jest obecnie na kursie, który może wkrótce doprowadzić do strącenia Apple z pozycji drugiego największego dostawcy smartfonów na świecie. Teraz zaś oddział Huawei mieszczący się w Singapurze, dał pokaz naprawdę kreatywnych technik marketingowych. Fani Apple jak zwykle ustawili się w kolejkę przed sklepem, a niektórzy koczowali na ulicy już na 24 godziny przed sklepową premierą smartfonów iPhone XS i iPhone XS Max. Huawei rozdało wśród oczekujących około 200 powerbanków o wartości około 60 dolarów każdy. Przedstawiciele chińskiej firmy rozpoczęli akcję około 23:00 czasu lokalnego i szybko zaczęli być ścigani przez żądny darmowych powerbanków tłum, nie wszyscy zostali jednak usatysfakcjonowani. Jest to raczej unikalna forma krytyki konkurencji, jako że na paczkach z gratisami napisano "To jest powerbank. Będziesz go potrzebować. Dzięki uprzejmości Huawei".

Apple było celem bezpośrednich złośliwości od swoich konkurentów już wielokrotnie. Huawei P20 Pro oferuje baterię o pojemności 4000 mAh, podobnie jak i Samsung w swoim Galaxy 9. Gigant z Cupertino postanowił jednak mocno zaoszczędzić na kosztach i w nowych iPhone'ach XS bateria ma zaledwie 2,658 mAh pojemności. Trollowanie Apple przez Huawei zostało dobrze odebrane w mediach, nie spodobało się jednak fanom... Huawei, którzy wyrazili swoje zdenerwowanie faktem, że zdecydowanie lepiej oddać im powerbanki, niż fanom konkurencyjnego Apple.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Huawei znów trolluje Apple i rozdaje powerbanki miłośnikom iPhone`ów

 0