Hunter V700 to pierwszy gamingowy laptop marki Honor

Hunter V700 to pierwszy gamingowy laptop marki Honor

Na początku tego miesiąca Honor zaprezentował swoje nowe laptopy z serii MagicBook, które skierowane są raczej do osób, które poszukują mobilnego narzędzia pracy. Teraz jednak chińska marka należąca do Huawei ujawniła swój pierwszy gamingowy notebook. Ten nazywa się Hunter V700 i zapowiada się naprawdę ciekawie, ale jak na razie urządzenie zapowiedziane zostało tylko na rodzimym rynku producenta i pewnie szybko się to nie zmieni. Honor najpierw może chcieć w ten sposób zbadać zainteresowanie tego typu produktem, oferując go jedynie w Chinach, gdzie marka cieszy się dużą popularnością. Jeśli jednak Hunter V700 okaże się sukcesem w Państwie Środka, to doczekamy się jego premiery także na naszym rynku, gdzie Honor również cieszy się mocną pozycją.

Hunter V700 zapowiada się naprawdę ciekawie, ale jak na razie urządzenie zapowiedziane zostało tylko na rodzimym rynku producenta.

Wracając do samego laptopa, ten oferowany jest w kilku konfiguracjach specyfikacji, poczynając od procesora (Intel Core i5-10300H lub Core i7-10750H), przez kartę graficzną (Nvidia GeForce RTX 2060 lub GeForce GTX 1660 Ti), po pojemność dysku SSD (512 GB lub 1 TB rozbite na dwa nośniki). Niezależnie od wybranej wersji otrzymujemy 16 GB pamięci RAM z możliwością upgrade’u do 32 GB oraz 16,1-calowy wyświetlacz Full HD o odświeżaniu 144 Hz. Honor chwali się także systemem chłodzenia o nazwie Wind Valley, który sprawia, że otwory wentylacyjne zamykają się wraz z zamknięciem pokrywy, co pozwala zachować smuklejszy profil laptopa. Radiator zaprojektowano z kolei w taki sposób, by wykorzystywać otoczenie do odprowadzania ciepła, a w środku notebooka umieszczono także dwa 12V wentylatory. Producent chwali się, że podczas stress testów z wykorzystaniem takich programów jak AIDA64 i FurMark przez 72 minuty pobór mocy wynosił 44,9 W dla CPU i 101,1W dla GPU, a temperatury nie przekraczały 77°C. 

Honor zadbał także o integrację w zakresie łączności ze swoimi smartfonami i laptopami. Dzięki temu użytkownicy Hunter V700, którzy posiadają telefon tej samej marki, będą mogli wykorzystać smartfon podczas gamingu, Wystaczy kliknąć na telefonie, by nagrać ostatnie 30 sekund rozgrywki i 30 kolejnych. Wideo następnie jest automatycznie synchronizowane z telefonem, gdzie możemy zająć się jego edycją i share’owaniem. Honor Hunter V700 dostępny jest już w przedsprzedaży w Chinach, a na sklepowe półki w tym kraju trafi 26 września. Ceny zaczynają się od 7499 CNY (ok. 4160 zł) za wersję z Core i5 i GTX 1660 Ti oraz 512 GB dyskiem, a za najmocniejszą konfigurację z Core i7, RTX 2060 i 1 TB na dane zapłacić trzeba 9999 CNY (ok. 5550 zł).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Hunter V700 to pierwszy gamingowy laptop marki Honor

 0