HWiNFO przygotowywane na następne generacje GPU Intel. Battlemage, Celestial i Melville Sound

HWiNFO przygotowywane na następne generacje GPU Intel. Battlemage, Celestial i Melville Sound

Na stronie HWiNFO pojawiła się informacja o planach dodania do programu kart graficznych kolejnych generacji Intela. Wśród nich znajduje się między innymi Battlemage, czyli seria nadchodzących gamingowych kart dla komputerów stacjonarnych.

Deweloperzy odpowiedzialni za program HWiNFO najwyraźniej wiedzą już dokładnie jakie plany w kwestii rozwoju GPU ma Intel. Na stronie HWiNFO znajduje się sekcja poświęcona nadchodzącym zmianom jakie trafią do tego programu. Wśród nich odnajdziemy informacje o kolejnych generacjach układów graficznych Intela. Na liście znalazły się trzy rodziny: Battlemage, Melville Sound oraz Celestial.

Informacja o nadchodzącym dodaniu modeli Battlemage do HWiNFO może sugerować, że już niedługo do partnerów Intela trafią pierwsze układy z tej rodziny. 

Aktualnie najbardziej interesującą z nich jest Battlemage. To właśnie karty z tej rodziny mają pojawić się jeszcze pod koniec tego roku lub na samym początku przyszłego. W ramach serii Battlemage wydane będą gamingowe modele dla komputerów stacjonarnych. Informacja o nadchodzącym dodaniu modeli Battlemage do HWiNFO może sugerować, że już niedługo do partnerów Intela trafią pierwsze układy z tej rodziny. Dzięki temu różne firmy będą mogły testować nadchodzącą generację GPU.

Wcześniejsze doniesienia wskazywały między innymi na ulepszone jednostki wykonawcze. Według Moore's Law Is Dead jednostki EU w serii Battlemage są aż o 30% wydajniejsze. W rezultacie flagowy przedstawiciel następnej generacji desktopowych kart graficznych Intela może oferować wydajność zbliżoną do tej, którą zapewnia GeForce RTX 4070 SUPER.

Jeśli chodzi o pozostałe serię to Celestial również będzie dedykowana graczom. Zupełnie inne przeznaczenie będzie natomiast miała Melville Sound. To GPU stworzone do pracy w centrach danych.

Teraz pozostaje już tylko czekać aż twórcy HWiNFO dodadzą do programu w nachodzących aktualizacjach karty graficzne nowych generacji Intela.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: HWiNFO przygotowywane na następne generacje GPU Intel. Battlemage, Celestial i Melville Sound

 0